Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Що буде з гривнею восени: прогнози банкірів
01 Вересня, 19:59

Що буде з гривнею восени: прогнози банкірів

Гривня до кінця вересня цього року може ослабитися до 28,2 грн/$1. Така ситуація виникне через сезонні чинники, зокрема через повернення ринку до ділової активності та черговий запуск економіки, вважають банкіри, передає “Інтерфакс-Україна”.

«Історично наприкінці серпня і на початку вересня в Україні відзначається зростання курсу долара. Враховуючи ситуацію, яку ми спостерігаємо нині, ринок очікує зростання курсу долара. Думаю, максимальні значення на міжбанку, яке ми можемо побачити в цей період – 28,15-28,20 грн/$1», – зазначив директор департаменту казначейських операцій Акордбанку Юрій Єфремов.

За його оцінками, до кінця року курс гривні на міжбанківському валютному ринку може ослабнути до 28,20-28,30 грн/$1.

«Глобальних потрясінь, якщо нічого неординарного не станеться, очікувати не варто», – додав експерт.

Єфремов зазначив, що головною причиною зміцнення курсу нацвалюти на початку серпня стало пом’якшення негативних очікувань міжнародних інвесторів, спричинених зміною глави Національного банку. Також повпливав передчасний початок сезонного продажу зернових у зв’язку зі спекотним літом, продаж валюти “Нафтогазом” для поповнення бюджету та зниження імпорту за основними групами споживчих товарів на тлі пандемії COVID-19. У зв’язку з цим валютні придбання імпортерів не мали відчутного впливу на ринок.

Як повідомив начальник відділу роботи з інвесторами банку “Кредит Дніпро” Андрій Приходько, тенденція до зміцнення гривні на початку серпня цілком відповідає сезонним трендам і пов’язана передусім з активізацією експорту озимих зернових. Він уточнив, що, за даними Мінагропроду, експорт зернових у першій половині серпня становив 2,6 млн тонн і вже перевищив показники липня (2,1 млн тонн). Експерт додав, що в липні виплавка сталі (1,77 тонни) практично сягнула докоронакризових значень (-1% до липня минулого року), й активізація експорту металопродукції також підтримала курс.

Приходько вважає, що у вересні спостерігатиметься помірний підвищувальний тренд на валютному ринку, зумовлений сезонними чинниками.

Як повідомив експерт з ОТП Банку, який побажав залишитися неназваним, головною причиною зміцнення гривні на міжбанку на початку серпня була спокійна ситуація на ринку і, як результат, відсутність бажання нерезидентів виходити з ОВДП.

«Така ситуація не триватиме у вересні. По-перше, очікуємо сезонного послаблення гривні на початку місяця і відсутності податкового періоду. Найімовірніше, ринок перебуватиме у вузькому коридорі 27,40-27,75 грн/$1», – вважає він.

Фото: Економічна правда

Схожі новини