Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Що ми їмо: в Україні ще шістьох виробників оштрафували за псевдомасло та псевдосир
11 Грудня, 09:11

Що ми їмо: в Україні ще шістьох виробників оштрафували за псевдомасло та псевдосир

Антимонопольний комітет наклав штрафи на суму понад 111,5 мільйона гривень на шістьох підроблювачів молочної продукції, пише УП з посиланням на АМКУ.

Виробники виготовляли суміш з невідомими складниками та називали таку продукцію “маслом” і заміняли молочні жири на рослинні при виробництві сирів. Зазначається, що з точки зору закону, вершкове масло та твердий сир є традиційними молочними продуктами, до складу яких не можуть входити жири та білки немолочного походження.

«При наявності будь-яких інших жирів, крім молочних, така продукція вже не може називатися ані «сиром», ані «маслом», – кажуть в АМКУ.

На виробників, що поширювали інформацію, яка вводить в оману громадян, були накладені штрафи:

на ДП “Старокостянтинівський молочний завод” (Хмельницька обл.) – 84,892 млн грн;

на ТОВ “Деражнянський молочний завод” (Хмельницька обл.) – 9,46 млн грн;

на ТОВ “Вівальді Д” (Дніпропетровська обл.) – 6,9 млн грн;

на ТОВ “Інтер-мол” (Дніпропетровська обл.) – 4,022 млн грн;

на ТОВ “ОМПК “Славія” (Сумська обл.) – 3,5 млн грн;

на ТОВ “Іва-арт” (Івано-Франківська обл.) – 2,8 млн грн.

В Комітеті зауважують, що деякі виробники вдавалися до виготовлення неякісної продукції не вперше. У листопаді АМКУ оштрафував недобросовісних виробників – ТОВ “Богодухівський молзавод” (Харківська обл.), ТОВ “Малороганський молочний завод” (Харківська обл.), ТОВ “Гайсинський молокозавод” (Вінницька обл.), ПП “Сімол” (Київська обл.), ТОВ “Інтер-Мол” – на загальну суму близько 30 млн грн.

Таким чином, загальна сума штрафів, накладена комітетом на недобросовісних виробників молочної продукції у 2020 році, перевищує 140 млн грн.

При цьому, відомство продовжує розгляд справ і щодо інших подібних порушників конкурентного законодавства, рішення по яким будуть прийняті в 2021 році.

 

Схожі новини