Щоночі прокидався від оніміння: у Львові чоловіка за 10 хвилин позбавили постійного дискомфорту через хворобу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Щоночі прокидався від оніміння: у Львові чоловіка за 10 хвилин позбавили постійного дискомфорту через хворобу
10 Лютого, 17:23

Щоночі прокидався від оніміння: у Львові чоловіка за 10 хвилин позбавили постійного дискомфорту через хворобу

Хірурги лікарні Святого Луки прооперували 54-річного чоловіка, у якого був синдром карпального каналу. Впродовж двох років щоночі він прокидався від оніміння пальців на правій руці. Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

Таку проблему має кожен 20-ий українець, однак по допомогу до медиків звертаються лише одиниці.

Під час обстеження у 54-річного Костянтина виявили зв’язку, яка стикає нерв. Ця проблема виникає у тих людей, хто постійно повторює одні і ті самі рухи пальцями та зап’ястям. Наприклад, набирають текст на клавіатурі, користуються мишкою, їздять на велосипеді, грають на музичних інструментах тощо.

«Як наслідок, у людини виникають проблеми з точними рухами хворою рукою. З’являється відчуття слабкості, предмети випадають з рук, або людина не може стиснути пальці в кулак. Симптоми зазвичай посилюються вночі, в положенні, коли рука піднята вгору. Інколи через поколювання і оніміння люди прокидаються та опускають руку донизу», – розповідають у лікарні.

Однак, усунути синдром карпального каналу усунути доволі просто. Для цього потрібно провести нескладну 10-хвилинну операцію – ендоскопічну декомпресію, під час якої звільняють нерв від цієї зв‘язки.

Завдяки новому сучасному обладнанню Костянтина прооперували через мінідоступ – розріз розміром 1 см! До слова, раніше в вікарні Святого Луки такі операції проводили відкрито, тобто, робили розріз в 5 см.

Після операції чоловік знову почав відчувати усі пальці, відтак тепер він може повноцінно спати та жити без дискомфорту.

Відео