Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Ще такого взимку не було: на Сокальщині чоловіка укусила гадюка
10 Грудня, 12:16
logo-black

Ще такого взимку не було: на Сокальщині чоловіка укусила гадюка

Юлія Швидко

Вчора, близько п’ятої вечора,  поблизу села Угринів Сокальського району гадюка вкусила чоловіка у руку. Його у стані середньої важкості негайно госпіталізували у Львівську обласну лікарню.

Потерпілий – працівник пункту пропуску «Угринів-Долгобичув».

«Прикордонник був на посту. Люди розповідають, що він нахилився, аби зав’язати шнурівки на берцах. У цей час відчув біль у кисті руки. Виявилося, що його укусила гадюка. Місцеві мисливці дивуються. Кажуть, скільки у такий період не ходили на полювання, ніколи не бачили гадюк. У грудні вони, як правило, сплять. А тут одна прокинулася і наробила шкоди», – розповідає LMN Володимир Сава, голова Хоробрівської сільської ради, до якої належить Угринів.

Ігор Антахович, директор Львівського еколого-натуралістичного центру називає цей випадок «надзвичайним». Стверджує, що раніше взимку люди не бачили живих гадюк.

«Два роки тому у лісах Сколівщини, Самбірщини та Старосамбіршини місцеві мешканці у грудні натрапляли на мертвих гадюк у снігу. Коли вдень піднімалася температура повітря, вони виповзали у пошуках їжі. Під вечір температура знижувалася, гадюки замерзали, – зазначає LMN еколог. – Вчора була досить сонячна погода, у Львові – +10 градусів. На Сколівщини, мабуть, було холодніше, але це не завадило гадюці прокинутися. Зміям достатньо дві години, аби повністю відновити активність. Думаю, що чоловік, який потерпів від гадюки, випадково її зачепив. Інакше вона би не накинулася. Раніше взимку таких випадків не було. Через таке потепління людям раджу бути обережними».

Фото: ілюстративне

Схожі новини