Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Щоб не потрапити в руки ворога, повстанці пострілялися»: у Миколаєві реставрували могилу воїнів УПА
15 Жовтня, 14:39
logo-black

«Щоб не потрапити в руки ворога, повстанці пострілялися»: у Миколаєві реставрували могилу воїнів УПА

Вікторія Ничта

На міському кладовищі у Миколаєві вчора освятили відреставровану могилу воїнів УПА, які загинули в урочищі Теребежа у селі Велика Воля.

“Ця трагічна сторінка історії Миколаївщини, – розповідає LMN міський голова Андрій Щебель, – повсякчас нагадує нам про людей, які віддали за свою землю найцінніше – життя. Тоді, у далекому 1949 році, облавники за допомогою сексота виявили криївку в лісовому урочищі Теребежі. Криївка знаходилась у печері і у ній перебувало шість українських повстанців – Володимир Горчин (“Шугай”) та його дружина Катерина Заблоцька (“Дзвінка”), районний провідник СБ Степан Левицький (“Верба”) та його дружина Февронія Дереш, Михайло Луцишин (“Чорний”), Павло Некраса (“Чумак”). Щоб не потрапити живими у руки ворога, усі шестеро пострілялися”.

72197632_2210212305751150_2269694339657498624_n

Це сталося 12 серпня 1949 року.

“Старожили розповідають, що тоді облавники взяли молодого хлопця Степана Говиковича, обв’язали його шнуром і погрозами змусили лізти у печеру, щоб переконатися, чи там хтось залишився живий, – додає Щебель. – Після цього у печеру залізли облавники і кожному повстанцеві зробили постріл у голову. Солдати склали тіла на дві підводи і привезли у Велику Волю, а звідти до Миколаєва, де їх поховали у братській могилі на цвинтарі”.

Могилу реставрували з ініціативи місцевого мешканця Владислава Заблоцького та за сприяння депутатського корпусу Миколаївської міської ради.

Фото: Миколаївська міська рада

Схожі новини