«Щодня поливали кожнісінький кущик»: мешканці Старого Самбора самотужки облаштували квітники | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Щодня поливали кожнісінький кущик»: мешканці Старого Самбора самотужки облаштували квітники
02 Червня, 10:34
logo-black

«Щодня поливали кожнісінький кущик»: мешканці Старого Самбора самотужки облаштували квітники

Марія Оринчак

Мешканці вулиці Богдана Сольчаника у Старому Самборі облаштували квітники у місцевому скверику. Зробили це так гарно, що складається враження, наче тут працював ландшафтний дизайнер.

Обабіч дороги на клумбі ростуть у вісім рядів різноманітні квіти. Такі квітники є і навколо міні-парку, у в самому скверику. Скільки їх – не злічити. Все це – результат праці місцевих жінок.

 

«Все почалось три роки тому із декількох висаджених кущиків. Тоді ми й уявити не могли, що згодом зі своїх вікон будемо любуватись  такою красою. Першими за роботу взялись ми з Тетяною Юркевич. Висадили одні квіти, другі», – розповідає LMN Орися Гаврилик, яка живе неподалік.

 

Побачивши як натхненно працюють сусідки, створила велику клумбу своїми силами і Віра Герасименко.

 

«Далі почали облагороджувати територію разом – у самому скверику обклали пляшками місце для майбутніх клумб, задекорували їх. З іншої сторони огородили квітники цеглинками, купи каміння засадили декоративними рослинами», – каже пані Орися.

 

Якось гроза завалила старе дерево у сквері. Жінки перетворили пеньок на своєрідну підставку для квітів.

 

«Виростити такий квітник було ой як непросто! Щодня після висаджування ми поливали кожнісінький кущик, щоб той прийнявся», – додає сусідка.

 

Жінки мають ще чимало творчих задумів щодо скверику.

 

«Навчилася виготовляти фігурки для ландшафтного дизайну з цементу, інших матеріалів. Дочка знайшла в інтернеті, як то робиться. То досить непростий процес – потребує багато часу, але на пенсії і так не дуже є чим зайнятись. Тож тепер в нашому парку оселилися дідусь і  бабуся, які охороняють довірену їм красу», – каже Орися Михайлівна.

 

«Тепер і комунальники більше стараються, всю траву, бур’яни навколо акуратно стрижуть, бо воно геть не годилось би, якби навколо такої краси безлад був», – додає Мирослава Артемівна, жителька будинку №11.

 

Нещодавно у Старосамбірській  міській раді вирішили висадити клумбу у формі тризуба в одному з сквериків. Орисю Гаврилик запросили допомогти в облагородженні.

Відео