Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Щороку на Старосамбірщині поза бюджетом опиняється 50 мільйонів гривень. За таку суму можуть не лише побити, а й вбити» – активіст Василь Курій
29 Грудня, 17:26

«Щороку на Старосамбірщині поза бюджетом опиняється 50 мільйонів гривень. За таку суму можуть не лише побити, а й вбити» – активіст Василь Курій

Юлія Швидко

Львівський громадський діяч Василь Курій вважає, що до побиття 71-річного Миколи Мазура, батька активіста зі села Лаврів Старосамбірського району, призвела бездіяльність обласної влади.

«У випадку, який трапився з дідусем, винні не лише нападники. До цього прецеденту призвела система, яка вже роками працює у лісовій галузі. Парубки, які напали на чоловіка, отримали таке виховання. Їх так навчили батьки, які живуть з лісу. Ті ж, в свою чергу, не розуміють, що роблять не так. Їх заохочують лісники, які отримують «благословення» від влади», – каже Василь Курій.

На Старосамбірщині лісова проблема – одна з найважливіших, зазначає активіст. По ній було більше 100 звернень до правоохоронних органів. Лише одна справа потрапила до суду.

«У боротьбі з лісовою мафією ми програємо. Нас гноблять морально, фізично. Як бачимо, погрожують та тиснуть силою на рідних. Місцевих виганяють з рідного краю, змушують шукати інші домівки. Щороку на Старосамбірщині поза бюджетом опиняється 50 мільйонів гривень. За таку суму можуть не лише побити, а й вбити. Якщо би ці кошти «повернути» в район – скільки би робочих місць отримали місцеві. Але усі, крім простих людей та активістів, мовчать. Їм це вигідно. З такою ситуацією, як зараз, лісова мафія не лише заробляє. Вона почувається всесильною та безкарною», – додає Василь Курій.

Схожі новини