Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Щука дохне, а люди її планують їсти»: у річці Щирка масово гине риба
14 Грудня, 18:21
logo-black

«Щука дохне, а люди її планують їсти»: у річці Щирка масово гине риба

Юлія Швидко

У річці Щирка, що протікає територією Пустомитівського та Миколаївського районів, загинула уся риба. Це виявили мешканці села Лани на Пустомитівщини. Викликали екологів. Фахівці  для лабораторного дослідження відібрали проби води. Зараз з’ясовують причину масового мору риби.

«Уся річка – біла, дохла риба спливла на поверхню. Люди сачками виловлюють рибу, яка ще трохи жива. Дивує поведінка місцевих: щука дохне, а вони її виловлюють, планують їсти. Ну, якщо вона гине від аміаку – тоді людям шкоди не буде. А якщо ж наїлася, наприклад, пестицидів? – каже LMN мешканець Ланів Павло. – Що спричинило до такого лиха – поки ніхто не знає. Одні кажуть, що бачили, як вночі невідомі на надувному човні били рибу струмом. Але ж у Щирку мешканці звозять на скидають усілякий непотріб, річку ніхто не чистить. Можливо, ці нечистоти й вбили рибу».

78772640_2277006352605638_4818126481957847040_o

Мешканці сіл Ланів та Дмитре пригадують, що раніше теж траплялися такі випадки. У 80-тих роках минулого століття риба у Щирці подохла, коли на Пустомитівській птахофабриці прорвало дамбу. У річку витік аміак. На початку 90-тих риба отруїлася нафтою, бо прорвало трубопровід.

«Зараз ми шукаємо причину. Щирку обстежили, починаючи від залізничного мосту в селищі Щирець аж до межі із Миколаївським районом. У річці та вздовж берегової лінії виявили масову загибель водних живих ресурсів: окуня, щуки, плотви, підлящика, карася. Найбільша концентрація спостерігається в межах сіл Лани та Дмитре», – кажуть у Держекоінспекції Львівщини.

Екологи встановлюють розмір збитків. Матеріали перевірки скерують у поліцію, яка повинна встановити винуватців мору риби.

Ріка Щирка є притокою Дністра, що впадає у Чорне море.

Фото: Facebook

Схожі новини