“Шість років був в Африці”: у Львові лікують пацієнта з малярією | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Шість років був в Африці”: у Львові лікують пацієнта з малярією
08 Липня, 12:00

“Шість років був в Африці”: у Львові лікують пацієнта з малярією

Учора, 7 липня, у 46-річного пацієнта Львівської обласної інфекційної лікарні виявили найважчий вид малярії – тропічну малярію. Про це Zaxid.net повідомила лікар-паразитолог Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Елла Матіяш.

Чоловік шість років працював в африканській країні Уганді. Він не проходив профілактичного лікування від малярії. Захищався від комах різними спреями, сітками тощо.

Чоловік родом з Дніпропетровщини. До Львова приїхав у справах і тут у нього піднялася температура, почалася лихоманка, озноб, головний біль, біль в м’язах та слабкість. Він запідозрив малярію і звернувся до лікарів інфекційної лікарні. Після обстежень інфекціоністи діагностували у пацієнта тропічну малярію.

«Його стан середньої важкості. Чоловік вчасно звернувся по допомогу до медиків. Зараз він отримує відповідне лікування», – каже Елла Матіяш.

На Львівщині щороку виявляють від одного до трьох хворих малярією. Останній випадок тропічної малярії на Львівщині був у січні 2019 року. 43-річний львівський бізнесмен повернувся з Конго, де заразився малярією. До лікарні він потрапив у важкому стані і врятувати його медикам не вдалося.

Зазначимо, малярія – це гостре інфекційне захворювання, яке характеризується гострим, а інколи затяжним перебігом, періодичними підйомами температури тіла, збільшенням печінки, селезінки.

Є чотири види малярії. Найбільш важкою є тропічна, що у 40% закінчується смертю. Захворювання передається від хворої до здорової людини через укуси малярійних комарів.

За рекомендаціями ВООЗ, перед поїздками в ендемічні з малярії країни, обов’язково слід пройти відповідне профілактичне лікування. Воно дозволить знизити ризик захворювання тяжкими формами малярії та попередити ускладнення.

Фото: aif.ua.

Відео