«Школу понизили, а «Школярика» не дали»: на Старосамбірщині 20 дітей добираються на навчання маршруткою | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Школу понизили, а «Школярика» не дали»: на Старосамбірщині 20 дітей добираються на навчання маршруткою
21 Жовтня, 13:35
logo-black

«Школу понизили, а «Школярика» не дали»: на Старосамбірщині 20 дітей добираються на навчання маршруткою

У селі Кобло, що належить до Старосамбірської міскої громади, батьки, чиї діти відвідують школу, вже оббили всі пороги. Звертаються в різні інстанції з прохання виділити для їхніх малих шкільний автобус, щоб ті могли добиратись на навчання у сусіднє село Страшевичі та у Старий Самбір. Проблема гостро назріла, відколи Коблівську школу понизили у ступені, із неповно середньої вона стала початковою. Тепер 20 дітей щодня сідають на рейсовий автобус, щоб доїхати на навчання.

«Влада обіцяла надати з 1 вересня шкільний автобус для перевезення дітей із Кобло в Страшевичі і Старий Самбір. Із нашого села 13 учнів відвідують Страшевицьку школу, 7 – Старосамбірську. На початку вересня батьки, звернулися з проханням про надання шкільного автобуса до старости Сташевич Миколи Ляховича і одночасно в гуманітарний відділ Старосамбірської ОТГ. Але нам відмовили. Зі слів представників гуманітарного відділу, через те, що немає в наявності шкільного автобуса. А учні можуть добиратись рейсовим: «Кобло-Ст.Самбір», – розповідає Мар’яна Чапіль мешканка Кобло.

Жінка каже, вона як і інші батьки, переживає за те, що у час пандемії, у рейсовому автобусі, який і так переповнений, діти можуть наражати себе на небезпеку.

«Маршрутка завжди переповнена, люди їдуть хто в поліклініку, хто в лікарню. Діти ледве впихаються у цей автобус, постійно стоять. Чи затормозить різко водій, чи дитині погано стане, чи заразиться чим, хто буде відповідати? Шкільний автобус їздить в с.Страшевичі і забирає учнів в Старосамбірську школу. Відстань від с.Страшевичі до нашого Кобло становить 3 км, це 15 хвилин їзди, зовсім поруч, він міг би забирати наших дітей. До нас трохи погана дорога, можливо через це він не хоче їхати, – додає жінка. – Маємо інформацію про те, що цей шкільний автобус зранку їде в сусіднє ОТГ Бусовисько, забирає учнів і працівників Старосамбірської ОТГ. Вважаємо, що наші діти мають більший приорітет, адже їх виїжджає із с.Кобло 20 учнів ( це немала кількість). Просимо діючу владу Старосамбірського ОТГ ще раз переглянути наше звернення, адже іде зима, хворих стає значно більше, ми переживаємо за наших дітей».

Батьки пояснюють, що зверталися вже на урядову гарячу лінію, на лінію швидкого реагування, але всюди отримували одну і ту ж відповідь – достатньої кількості автобусів, аби закрити всі проблеми з довезенням учнів до шкіл – нема.

LMN звернулась за коментарем до гуманітарного відділу Старосамбірської міськради.

«Гуманітарний відділ заключив договір з рейсовим автобусом щодо переїзду учнів із Кобло у Страшевичі. З січня минулого року ми подавали звернення у Департамент освіти ЛОДА щодо потреби шкільного автобуса на цей напрямок. Готові були до співфінансування і були впевнені, що він у нас буде. Але при поділі на територіальні громади, десь у Департаменті сталася помилка. По звіту, у них була інформація, що Старосамбірська ТГ має 6 шкільних автобусів, але реально ми маємо їх 4, – пояснює Ольга Коваль начальник гуманітарного відділу Старосамбірської міськради. –  І цих 4 автобуси, направду, дуже перевантажені, адже наша громада залишилась доволі великою. Ми дуже хотіли розгрузити цей маршрут в Кобло, але поки маємо те, що маємо. Виходили з тої ситуації, яка склалась. Заключили договір з перевізником, це не заборонено чинним законодавством. На жаль, батькам невідомі всі процедури у середині нашого відділу. Ми уклали договір з тим автобусом, який найбільше наближений до розкладу занять в Страшевицькій школі. Діти не платять за переїзд і вчасно потрапляють на уроки».

До слова, школу в селі Кобло понизили у ступені через нерентабельність. Раніше у навчальному закладі школярі вчилися з 1 по 9 клас. Тепер школа надає лише початкову освіту, загальна кількість учнів – 14.

ФОТО: центральне – ілюстрація, фото по тексту Мар’яни Чапіль

  • 0
  • 1698
Відео