Школярка виграла подорож до Європи: у Яворові відбувся фестиваль писанок | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Школярка виграла подорож до Європи: у Яворові відбувся фестиваль писанок
30 Квітня, 19:14
logo-black

Школярка виграла подорож до Європи: у Яворові відбувся фестиваль писанок

Софія Мінджоса

Сьогодні в Яворові обирали найгарнішу писанку. Тут вшосте проходив фестиваль «Яворівська писанка». Діти й підлітки водили гаївки, продавали домашні смаколики.

На головній площі біля Народного дому по обіді розставили столи з писанками. Цього року розмальовані яйця виставили 160 учасників конкурсу. Наймолодшим – по 3 роки. Писанки різні за розміром, різнобарвні, на кожній – особливий орнамент. Збоку стоять подарунки для переможців – велосипеди, скейти, м’ячі, планшети.

«Ми оцінюємо писанки не в день проведення конкурсу, а заздалегідь, – каже LMN членкиня журі Наталія Флис. – У нас є 4 вікові категорії: 3-6 років, 7-10 років, 11-15 років та 16+. Це вперше є такий поділ. Не можна порівнювати виріб шестирічної дитини і п’ятнадцятирічної, буде несправедливо. Ми не змогли обрали одного переможця, тому з кожної категорії є по 7 фіналістів. Вони отримають дорожчі подарунки. А ті, що не увійшли до фіналу – простенькі, наприклад, катання на каруселях, іграшки або солодощі. Жодна дитина не залишиться без призу. Діти витягуватимуть складені папірці, на яких буде написаний подарунок, і озвучуватимуть його в мікрофон. Фестиваль фінансують меценати. Наш міський голова просив їх допомогти провести конкурс, вони радо відгукнулися».

Цього року є особливий подарунок – сімейна подорож Європою. Її фінансує яворівчанин, який проживає в Америці. Чоловік переглянув світлини писанок через Інтернет і сам обрав переможця.

«Хоч ми й проводимо конкурс вже шостий рік поспіль, але він не старіє. Навпаки, процвітає і додає людям згуртованості. З кожним роком роботи стають креативніші і кращі, – розповідає Наталія Флис. – Найважливішим критерієм оцінювання писанок є те, скільки дитина вклала праці, ручної роботи. Тут є такий гарний виріб з пластиліну: всередині коробка з цукерків, а ззовні акуратно виліплений сюжет Великодня. Є ще кролик, зроблений з вербових котиків ,– це взагалі витвір. Дитина робила все власноруч, а не купила готове».

Діти водять гаївки, танцюють під «Десь тут була Подоляночка». Збоку батьки, бабусі та дідусі спостерігають за дійством.

«Мій внук-третьокласник робив дерев’яну писанку, вона на першому столі стоїть. Йому допомагав тато, бо треба було вирізати дерево, а він ще маленький, до станка не підпустили, – каже Світлана Горуна. – Спершу вони надули кульку і приклеїли дерев’яні колечка. Тоді залакували. Коли кульку пробили, посередині з’явився отвір. Підставку теж з дерева зробили, а всередину поставили курча, пір’я, солому та крашанку. Внук такого азарту набрався. Правда, казав, що, якщо не виграє, то на другий рік участі брати не буде», – усміхається Ольга Лятик, бабуся трьох учасниць.

Ольга Лятик, бабуся трьох учасниць, каже, що їхня писанка – найгарніша.

«Мої красуні – Марія, Софія і Марта – робили одну писанку. Три дні щось клеїли, мотали. Надіємося перемогти», – зазначає жінка.

Подорож у країни Європи на вихідні виграла яворівчанка Марія Ромаха з категорії 11-15 років. Тепер вона разом з двома своїми родичами безкоштовно відвідає нові міста.

Фото: LMN

Відео