Штам «Дельта»: ВООЗ попереджає про нову смертоносну хвилю COVID, яка може охопити світ | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Штам «Дельта»: ВООЗ попереджає про нову смертоносну хвилю COVID, яка може охопити світ
28 Червня, 12:49

Штам «Дельта»: ВООЗ попереджає про нову смертоносну хвилю COVID, яка може охопити світ

Всесвітня організація охорони здоров’я цими вихідними зафіксувала найменшу кількість нових випадків коронавірусу в світі з лютого. Але застерегла, що варіант Delta, який зараз присутній у 92 країнах, може стати причиною нової смертоносної хвилі в країнах від Індонезії до Росії, повідомляє Українська правда з посиланням на The Guardian.

На тлі масової вакцинації в заможних країнах епідемія пішла на спад. У більшості європейських країн кількість інфікованих, госпіталізованих й померлих від коронавірусу людей суттєво знизилася до минулорічних показників, тому деякі держави ЄС послаблюють карантин. Незважаючи на це, Німеччина закрила кордони для громадян Португалії, оскільки там понад 70% нових випадків вже припадає на «Дельту».

Також у декількох регіонах Іспанії, зокрема в Каталонії, вже зареєстровано 20% випадків зараження новим штамом. Фахівці прогнозують, що «Дельта» може стати домінуючим штамом в регіоні впродовж двох-чотирьох тижнів.

Аналогічна ситуація очікується і в Греції вже до середини серпня. Країні влітку може знадобитися введення суворих локальних обмежень в районах з низьким охопленням населення вакцинацією, де спостерігатиметься різкий ріст заражень.

Поза Європою «Дельта» вирує в Індонезії, де днями був зафіксований рекорд захворюваності – більше 21 тисячі нових випадків. Подібні сплески вже відбуваються по всьому регіону, зокрема, в Таїланді, Малайзії та Росії.

Через «Дельту» уряди Австралії та Нової Зеландії посилили карантинні обмеження. А в Ізраїлі знову ввели вимогу обов’язкового носіння захисних масок в приміщеннях через зростання рівня захворюваності в країні.

Крім того, впродовж минулого тижня кількість нових випадків коронавірусу зросла на 25% по всій Африці.

Через новий сплеск прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді закликав 940 мільйонів дорослого населення не вагатися й зробити щеплення якомога швидше на тлі поширення «Дельти» в деяких штатах.

Нагадаємо, що штам коронавірусу «Дельта» вперше виявили в Індії. Він вдвічі заразніший за вихідний штам із китайської провінції Ухань. Українці та іноземці, які повертаються з країн, де поширюється «Дельта», з 2 липня будуть на державному кордоні будуть здавати тест на COVID.

Як раніше писала LMN, хоча наявні Covid-вакцини ефективні проти цього варіанта вірусу, штам має більше шансів мутувати, оскільки ним заражаються невакциновані люди. Мутація викликає серйозніші симптоми, зокрема біль у животі та в суглобах, нудоту, блювоту, а також втрату апетиту та слуху. Усе більше інфікованих лихоманить впродовж тривалого часу. Часто хворі скаржаться на головний біль, болі у горлі та нежить.

Фото: з відкритих інтернет-джерел

 

Відео