Шукали камені в нирках, а виявили рак: львівські хірурги зробили унікальну операцію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Шукали камені в нирках, а виявили рак: львівські хірурги зробили унікальну операцію
21 Листопада, 17:11

Шукали камені в нирках, а виявили рак: львівські хірурги зробили унікальну операцію

У Львові хірурги виконали рідкісну операцію, аби врятувати життя пацієнтки з онкологічною недугою. Про це інформує Перше медичне об’єднання Львова на своїй сторінці у Facebook.

Пацієнтка – 60-річна Марія з Львівщини. Все своє життя жінка пропрацювала на виробництві. Про здоров’я дбала завжди, адже через онкологію передчасно пішли з життя її рідні. Тому регулярно проходила обстеження.

Так було і цієї весни, коли пані Марія пішла на планове УЗД. Лікарі підозрювали, що в нирках жінки утворилось каміння. Натомість, просто приголомшили: у неї виявили пухлину підшлункової залози.

«Під час планового УЗД нирок лікарі несподівано виявили ознаки раку підшлункової залози. Комп’ютерна томографія підтвердила діагноз пацієнтки – композиція головки підшлункової залози, утвір щільно прилягав до портальної і верхньої брижійкової вени. Пошук фахівців, здатних виконати складну операцію Віппла, тривав кілька місяців. Нарешті Марія опинилася в Центрі онкології Лікарні Святого Пантелеймона, де розробили стратегію, що передбачала п’ять курсів передопераційної хіміотерапії», — йдеться у повідомленні.

Операція Віппла вважається одним із найскладніших хірургічних втручань органів черевної порожнини. Тому працювали одразу двома командами – разом із судинними хірургами. Передусім видалили частину підшлункової залози, шлунка, жовчного міхура та дванадцятипалої кишки.Потім –  уражену ділянку портальної та мезентерійної вени та встановили замість неї штучний протез.

Операція тривала шість годин та минула успішно, вже на шосту добу пані Марія поїхала додому. Але на цьому її лікування не закінчується. На жінку ще чекає курс хіміотерапії та тривала реабілітація.

Відео