Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Швачки-майстрині Яворівщини залишили роботу, щоб безкоштовно шити плитоноски для військових
10 Червня, 16:58

Швачки-майстрині Яворівщини залишили роботу, щоб безкоштовно шити плитоноски для військових

Від початку війни у селі Залужжя на Яворівщині на імпровізованому швейному виробництву майстриням вдалося пошити понад 200 плитоносок для наших військових. Більшість майстринь – професійні швачки, які залишили основне місце роботи задля допомоги військовим. Про це повідомляє ЛОДА.

Спершу тут організували збір коштів, на які планували придбати броню. Однак зібраних грошей було недостатньо, тому почали виготовляти їх самостійно.

Навколо доброї справи об’єдналися місцеві швачки. Вони принесли власні швейні машинки, а хлопці з Самооборони допомогли облаштувати приміщення.

«Майстрині зібрались, а матеріалу не було. Якусь кількість тканини надіслав волонтер з Хмельницького, іншу частину брали зі старої військової форми. З наліпками допоміг хлопець з Дніпра. Його теща в Залужжі розкроювала тканину для плитоносок. Інший матеріал вдалося закупити за зібрані кошти. Так і почалась робота», — розповіла староста села Марія Мілянець.

До процесу долучилась залужнянська молодь. Зранку до вечора вони допомагали майстриням. А в селі Старий Яр чоловіки згуртувались для виготовлення деталей для бронежилета.

Ескізи плитоносок майстриням довелося вдосконалити так, щоб вони відповідали потребам військових: легко одягалися, достатньо прилягали до тіла, були зручними тощо.

Жінки кажуть, що як шили, то кожен мовчки сидів і молився, адже до війська пішли їхні чоловіки, брати чи сини.

Схожі новини