Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Шведський коваль продав 30 своїх робіт, аби зібрати гроші на «швидкі» для ЗСУ
08 Липня, 14:00

Шведський коваль продав 30 своїх робіт, аби зібрати гроші на «швидкі» для ЗСУ

Коваль зі Швеції Людвіг Одман продав 30 своїх графічних робіт, аби зібрати кошти на автомобілі «швидкої допомоги» для українських захисників. Про це митець розповів в Івано-Франківську, повідомляє Укрінформ.

«Як почалась війна, я почав малювати, аби сконцентруватись на чомусь, бо у перші дні війни не міг ні їсти, ні спати, ні працювати. Це була арттерапія. Все, що я чув у новинах, намагався намалювати. Дружина запропонувала це продати, але я вагався, кому це потрібно. Втім, спробував і виставив свої роботи в Інстаграмі та Фейсбуці. Тоді зрозумів, що люди це купують, щоб підтримати Україну. Я зробив з кожного малюнку копії, їх було 30 з авторськими підписами. Виставив їх на продаж і роботи розкупили. Так я зібрав 7 тисяч доларів на автомобіль «швидкої допомоги», але й тепер я не зупинятимусь і продовжу це робити», – запевняє Одман.

c9e818e9-94b9-465b-b123-a3a9b7724a5d

За його словами, ковалі зі Швеції та Норвегії сьогодні у різний спосіб збирають гроші, аби допомогти українським військовим. Зокрема деякі ходять по людях і збирають гроші, інші продають свої скульптури та виставляють різні речі на аукціон. Ця група називається «Об’єднання для України – ковалі без кордонів».

«Це вже 9-й автомобіль, який ми передаємо на передову завдяки нашому «ковальському фронту», створеному на початку війни», – повідомив співзасновник міжнародного фестивалю «Свято ковалів» в Івано-Франківську Віктор Вінтоняк.

5fe4d55a-de35-4472-99e0-9a1f79507477

Він зазначив, що найбільш активними на «ковальському фронті» нині є майстри з Канади, США, Словаччини, Польщі, Норвегії, Швеції, Австрії та Австралії. Завдяки спільним зусиллям їм вже вдалося відправити на передову 8 позашляховиків. Також Віктор додав, що тепер туди вирушить «швидка», яка рятуватиме життя військовим на Харківщині.

«Завдяки волонтерам автомобілі не їдуть на передову порожніми, а заповнені усім необхідним для бійців», – додав Віктор Вінтоняк.

52c43f08-8b82-44bc-b87e-dfdf39a786b0

Він сподівається якнайшвидше побачити всіх ковалів після війни в Івано-Франківську, адже фестиваль «Свято ковалів» проходив тут 17 разів поспіль і став справжньою візитівкою міста.

Схожі новини