«Швейна рота» організовує у Львові майстер-клас з виготовлення подушок-кісточок для поранених захисників: як долучитись | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Швейна рота» організовує у Львові майстер-клас з виготовлення подушок-кісточок для поранених захисників: як долучитись
03 Травня, 16:54
logo-black

«Швейна рота» організовує у Львові майстер-клас з виготовлення подушок-кісточок для поранених захисників: як долучитись

Цієї суботи, 6 травня, у Львові відбудеться майстер-клас з виготовлення подушок-кісточок. Організовує цей захід волонтерська ініціатива «Швейна рота», яка відшиває адаптивний одяг для поранених військовослужбовців.

Як розповіла Львівській мануфактурі новин Анастасія, одна з волонтерок цієї ініціативи, спеціальний одяг для бійців, які перебувають у госпіталях, у Львові шиють вже понад пів року. Разом з цим волонтерки також виробляють подушки-кісточки, які допомагають військовослужбовцям підняти кінцівки, аби зменшити набряк.

За словами Анастасії, ідею проводити такі майстер-класи вони запозичили у волонтерів з інших областей.

«Ми подивились на досвід підрозділів у інших областях. Багато людей приходить, вони спілкуються між собою та заодно набивають подушки. Тому ми й вирішили спробувати організувати таке у Львові. Адже не всі можуть донатити, але допомагати хоче кожен», – каже вона.

Такий захід у Львові волонтерки будуть проводити вже втретє. Для пошиття обрали саме подушки-кісточки, оскільки це – дуже легко та не потребує жодних навиків шиття.

«Для того, щоб запрошувати на майстер-клас з пошиття спеціальної одежі, людина повинна як мінімум кілька разів до того вже сидіти за швейною машинкою. А для подушок цього не потрібно.

Більше часу займає саме наповнення. Наповнювача необхідно багато, адже це має вийти не просто подушка, а радше такий міцний валик. Хлопці кладуть на цю подушку кінцівки 24/7, тому важливо, щоб вона не збивалась», – зазначає Анастасія.

Майстер-клас з виготовлення подушок-кісточок відбудеться вже цієї суботи, 6 травня, о 13.00 на вул. Хуторівка, 24, що на Сихові. За цією адресою розташований швейний коворкінг.

«Там [у коворгінгу – ред.] є промислові швейні машинки, відтак деякі люди зможуть відшивати такі подушки, а в сусідній кімнаті ті, хто долучаться, – будуть вже пошиті подушки наповнювати.

На один такий виріб йде приблизно 20-40 хв. Тому коли одна людина робить таку подушку, то це трохи довго, а поранених бійців багато, відтак подушок потрібно також багато. Тому ми запрошуємо людей, аби швидше закривати потреби», – каже волонтерка.

До заходу також приєднається співзасновниця волонтерської ініціативи «Швейна Рота» Ксенія Самойлович з Дніпра. Вона розповість про те, як зародився цей проєкт, як він функціонує у Дніпрі, а також познайомиться з львівським підрозділом волонтерів.

«Також ми пригощатимемо учасників чаєм з печивом. В той час на мультимедійному екрані, який знаходиться в цьому коворкінгу, ми зможемо людям показати та розказати більше про одяг, який ми шиємо для поранених бійців. Адже багато людей взагалі не знають про існування такого спеціального одягу», – ділиться Анастасія.

Охочих долучитись до майстер-класу волонтери просять попередньо зареєструватись. Зробити це можна під постом Швейної Роти в Instagram, або ж написавши волонтерам у Telegram.

 

«Однак якщо людина прийде без реєстрації, ми будемо намагатись знайти якесь заняття для неї. З собою мати нічого не потрібно, лише – хороший настрій та налаштування на плідну працю», – додає волонтерка.

Анастасія ділиться, що цього разу очікують на велику кількість охочих долучитись, а відтак й на хороший результат, оскільки попереду контрнаступ, до якого волонтерки дуже хочуть підготуватись.

 

Відео