Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сім російських банків вже відключені від SWIFT
02 Березня, 14:37

Сім російських банків вже відключені від SWIFT

Європейський Союз відключив сім російських банків із системи обміну повідомленнями SWIFT, йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Під санкції потрапили – ВТБ, ВЭБ, «Промсвязьбанк», «Радкомбанк», «Россия», «Открытие», «Новикомбанк». Банкам буде надано 10 днів на припинення своїх операцій SWIFT.

Відключення набуде чинності на десятий день після публікації рішення в Офіційному журналі ЄС. Воно поширюватиметься на будь-які юридичні особи, організації чи органи, зареєстровані у Росії, чиї майнові права прямо чи опосередковано належать більш ніж на 50% вищезгаданим банкам.

Рада ЄС також заборонила:

  • інвестувати, брати участь або іншим чином робити внесок у майбутні проєкт, співфінансовані Російським фондом прямих інвестицій;
  • продавати, постачати, передавати або експортувати банкноти в євро до Росії або будь-якій фізичній або юридичній особі, організації чи органу в Росії, включно з урядом і Центробанком Росії, або для використання в Росії.

Високопоставлений чиновник ЄС пояснив, що банки обирали на основі їхніх зв’язків з російською державою, а державні банки вже потрапили під санкції після окупації Криму Росією у 2014 році.

Нагадаємо, якщо країну відімкнути від SWIFT, її міжбанківські платіжні операції значно ускладнюються, підривається її здатність торгувати товарами та переміщувати валюти.

Схожі новини