Сім`я загиблої дитини на Сокальщині майже рік була без світла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Сім`я загиблої дитини на Сокальщині майже рік була без світла
11 Січня, 16:50
logo-black

Сім`я загиблої дитини на Сокальщині майже рік була без світла

Марта Занюк

Нещодавно у селі Муроване Сокальського району сталася трагедія – під час пожежі загинула дворічна дівчинка. LMN дізналася подробиці цієї події.

Відомо, що мати дівчинки сама виховувала трьох дітей – 6-річного Володимира, 4-річну Вероніку та загиблу Анну, якій у лютому мало виповнитися два роки. Живе в одному будинку із сестрою. У той день жінка запалила свічку та пішла до сусідки. Через це й виникло загоряння.

Та виявилося, що у сім`ї не було електроенергії ще з весни 2018 року, тому доводилося користуватися свічками.

“Про те, що у них не було світла, я дізнався лише два дні тому,  – розповів LMN голова сільської ради Іван Василишин. – Сусіди знали про це, тому що мама заряджала у них мобільний телефон. Але з якихось причин ніхто не звернувся ні у соціальну службу, ні у сільську раду. А село у нас немале, тож не можемо встежити за всіма”.

Іван Іванович також зазначив, що діти Олени завжди були охайно одягнені, доглянуті. Мама забирала молодших зі садочку, старшого сина з дошкільної групи. Алкоголь не вживала. Тому ніяких звернень не було, адже сім`я звичайна та не потребувала допомоги. А про те, що стільки часу не має світла, майже ніхто не знав.

Відключили електроенергію, тому що сестра жінки не платила за послуги півроку.

Те, що сім`я не перебувала на обліку, підтвердив начальник служби у справах дітей Львівської ОДА Володимир Лис.

“Ми не отримували ніякої інформації з того села.  Хоча за це перш за все має відповідати сільський голова, він мав би повідомити в соціальні служби, що існує така проблема. Адже саме сільський голова найбільше відповідальний за те, що відбувається у селі. Також повинні були повідомити сусіди, всі, хто до цього причетний і хто знав про це.  Зараз над цим працює і все виясняє районна служба. Вона має передати нам інформацію, і тоді ми займемось цієї справою”, – повідомив Володимир Володимирович.

Нагадаємо, за фактом пожежі правоохоронці відкрили кримінальні провадження одразу за двома статтями: умисне вбивство та злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною.

Відео