Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Скалецька пояснила, чому евакуйованих поселили в санаторій
24 Лютого, 11:43

Скалецька пояснила, чому евакуйованих поселили в санаторій

Для проведення обсервації евакуйованих з Уханя не шукали медичних установ, адже всі люди – здорові. В інших країнах для таких цілей часто використовують військові бази, однак в Україні це зробити неможливо було через війну. Про це розповіла міністерка охорони здоров’я України Зоряна Скалецька в інтерв’ю Deutsche Welle, передає “24 канал”.

“Практика багатьох країн, де використовували військові бази або лікарні, у нас не спрацювала. Ми вели розмови з Міноборони, але на сьогодні у нас стан війни, і всі такі заклади зайняті пораненими або використовуються для реабілітації”, – каже Скалецька.

Вона зазначила, що шукали просто місце для проживання “здорових людей певну кількість днів”. Також було важливо знайти заклад, який має відокремлені стічні води. Ще один критерій – щоб евакуйовані жили в окремому приміщенні і не мали контакту з іншими відвідувачами.
“І такі заклади є, але зараз вони законсервовані на зиму. Працюють лише влітку як санаторії, які беруть відпочивальників, тому взимку не були готові нас прийняти. Були й інші санаторії, які приймають зараз відвідувачів, але відокремлених будинків не мають. Тому складно було знайти окрему порожню будівлю, але готову: з опаленням, з працівниками”, – говорить мінстерка.

За її словами, у Сінгапурі для цієї мети використовували готель, в якому власник звільнив усі поверхи і більше нікого туди не пускав.

Зоряна Скалецька також додала, що умови проживання для евакуйованих – звичайні. Харчування подають у спеціальних одноразових коробках, а не на тарілках. “Картопля, котлетка, яєчко, два кружечки огірочка”.

Фото: День.

Схожі новини