Скандал на Львівщині: антимайданівця призначили керівником освіти Хирівської громади | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Скандал на Львівщині: антимайданівця призначили керівником освіти Хирівської громади
20 Лютого, 18:12
logo-black

Скандал на Львівщині: антимайданівця призначили керівником освіти Хирівської громади

Днями в одній з громад на Самбірщині розгорівся скандал із призначенням посадовця. У соцмережах місцева жителька Оксана Бішко виклала допис, у якому йдеться про те, що на посаду начальника відділу освіти, культури, молоді та спорту Хирівської громади призначили Миколу Нанівського, який має специфічну репутацію, яка суперечить цінностям, за які, в тому числі, зараз воюють українці.

Зокрема, як йдеться в дописі, Микола Нанівський засуджував події Революції Гідності, висміював рух України до Європи та дорікав Степану Бандері за зраду, а Любимиру Гузару – за марнотратство та розкішне життя.

Львівська мануфактура новин вирішила розібратись у цій ситуації.

Насамперед, що відомо про Миколу Нанівського? На його сторінці можна знайти інформацію про те, що він кілька років працював вчителем інформатики у школі, спершу у Старій Солі, а потім у Хирові. Крім того, Микола Нанівський був кандидатом в депутати Старосамбірської районної ради до Терлецького округу від політичної партії «Свобода».

У пості, який опублікувала Оксана Бішко, йдеться про те, що Микола Нанівський, напередодні повномасштабної війни у соціальних мережах опублікував опитування  «Чи буде зубожнілий нарід захищати статки тих, хто грабував його крайні 30 літ?»

У дописі є скріншот допису Миколи Нанівського, який опублікував статтю, у якій він виступав проти європейської інтеграції України.

Також у дописі сказано, що освітянина звинувачують у доріканні Степану Бандері та Любомиру Гузару та про заклики українців отримувати російські паспорти.

Обурені призначенням цього чоловіка на посаду очільника відділу освіти мешканці району активно відреагували на цей скандал. Зокрема, громадський активіст Василь Курій розказав, що Микола Нанівський публікував такі дописи ще з 2014 – 2015 років.

«Також свідчу, що з початку Революції Гідності, згаданий вище вчитель, в соцмережах висміював Майдан, називав його проплаченим, зводив необґрунтовані наклепи на волонтерів»,  – аргументує Василь Курій.

Також він розповів, що на нього тиснули з вимогою забрати пост в соцмережах з інформацією про діяльність і переконання нового очільника освіти Хирівської громади.

«На додачу, вчора на мене було здійснено чималий тиск, щоб видалити пост і це дуже добре, бо в тискунів трохи пари не вистачило, а імена та прізвища лобістів тепер відомі. За свої слова готовий свідчити в любому суді, всі деталі, імена, прізвища при потребі передам правоохоронцям», – наголосив він.

Обурені таким призначенням й у Хирівській спілці ветеранів та інвалідів АТО-ООС війни з Росією. Воїни закликали звільнити з посади Миколу Нанівського саме через його суспільну позицію.

«Ця особа у багатьох своїх публічних заявах у соціальній мережі Фейсбук виявляла абсолютно глузливу, абсурдну, ганебну та неприйнятну як для українського педагога позицію з питань історії та християнських цінностей Української Церкви, національно-визвольного руху (ОУН-УПА), чільного місця України в об’єднаній Європі, щодо справжньої мети і цінностей Революції Гідності, українського громадянства та права й здатності українців зі зброєю в руках чинити опір широкомасштабному наступу варварських російських окупантів на своїй Богом даній рідній землі», – йдеться у повідомленні Спілки.

Тим часом у Львівській обласній військовій адміністрації на цей скандал жодним чином не реагують. У коментарі LMN заступник голови Львівської ОВА Іван Собко лиш наголосив, що це питання належить до повноважень голови територіальної громади, адже такі призначення не проходять погоджень у департаменті освіти та науки обладміністрації. Вочевидь саме через це очільник департаменту Олег Паска відмовився коментувати нам цю ситуацію, хоч в дописі його згадували як зацікавлену особу.

А голова Хирівської тергромади Мирослава Королюк, яка й призначила Миколу Нанівського на посаду, лиш зазначила, що це відбулось 10 січня без конкурсу, але «згідно чинного законодавства».

Ірина Марчук

Відео