Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Скандал навколо реєстрації кандидатами Клюєва та Шарія набирає обертів
02 Липня, 21:02

Скандал навколо реєстрації кандидатами Клюєва та Шарія набирає обертів

Сьогодні вдень, ЦВК зареєструвала кандидатом у народні депутати колишнього депутата від “Партії регіонів” і екс-главу Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Клюєва. Клюєва зареєстрували кандидатом по мажоритарному округу №46 в Донецькій області.

Клюєв перебуває у національному розшуку за запитом СБУ. Попри це, ЦВК прийняла таке рішення на виконання рішення Верховного суду.

Також на виконання рішення Верховного суду ЦВК зареєструвала кандидатом у народні депутати блогера Анатолія Шарія, якому раніше відмовила в реєстрації. Шарія розшукує МВС через підозру у завідомо неправдивому повідомленні про злочин. У МВС розшукують Шарія з 2012 року.

По Шарію є судова ухвала про арешт, по Клюєву – про дозвіл на затримання.

«Ми зобов’язані виконати рішення суду… Рішення суду було повторно розглянути, і ми не маємо інших документів, які б нам дозволили розглянути… Однакове, по суті, ми прийняти не можемо. ЦВК досі має документи, згідно з якими, Клюєв перебуває за межами держави. Тільки проблема в тому, що суд їх не вважає такими, що достатньо доводять це. На підставі листа Генпрокуратури Центральна виборча комісія сказала, що пан Клюєв не проживає, відмовила в реєстрації. А суд сказав, що цей лист не є належним і ця інформація не підходить. Шарій на підставі того ж самого. Суд визначив, що та інформація, яка знаходиться в ЦВК, не є прийнятною, і все», – запевнив заступник голови ЦВК Євген Радченко.

Тим часом, На Майдані Незалежності у Києві анонсували протестну акцію через рішення ЦВК про реєстрацію кандидатів.

«Російського пропагандиста Шарія та шістку Януковича Клюєва зареєстровано кандидатами в депутати. Зареєстрували, хоча вони не жили останні 5 років в Україні і по закону взагалі не мали жодних шансів бути зареєстрованими. А в цей час з тюрем випускають терористів та вбивць Небесної Сотні», – написав активіст Роман Синіцин.

У ГПУ заявили, що заарештують Клюєву по прибутті до України.

«Є ухвала про затримання та доставку до суду. Звичайно, що вона має реалізовуватись», – заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк.

Як повідомляє видання, Клюєв інформував Інтерпол про те, що він знаходиться в Росії, а саме в селі Шульгіно Одинцовського району Москви.

Ввечері стало відомо, що ЦВК відмовила в реєстрації Шарію не отримавши офіційного підтвердження, що блогер не живе в Україні.

Про це йдеться у рішенні Шостого апеляційного адміністративного суду.

ЦВК зверталась до Державної прикордонної служби із запитом щодо перетину Шарієм кордону України. Прикордонники відповіли, що “інформація щодо даної особи відсутня”.

 

Фото: Трибун

Схожі новини