Скандал з податковою Львівщини: підприємства без працівників отримали відшкодування більші за сплачені податки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Скандал з податковою Львівщини: підприємства без працівників отримали відшкодування більші за сплачені податки
29 Липня, 17:26

Скандал з податковою Львівщини: підприємства без працівників отримали відшкодування більші за сплачені податки

З 1 січня цього року 135  підприємств Львівщини отримали відшкодування ПДВ на суму понад 1,5 млн грн кожен. З них 13 підприємств, в яких офіційно не працює жоден працівник. Про це сьогодні, 29 липня, під час брифінгу  розповів перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.

 

Звернення суб’єктів господарювання на відшкодування ПДВ надходили як минулого року, так і продовжуються в період воєнного стану. У березні ухвалили рішення про внесення змін до законодавства, яким на період воєнного стану призупинили відшкодування податку на додану вартість. Проте у квітні цей процес відновили, що є позитивним для суб’єктів господарювання, які займаються зовнішньоекономічною діяльністю. Проте, якщо цей механізм працює прозоро, – зазначають у Львівській ОВА.

Як розповів Андрій Годик, до Львівської ОВА неодноразово звертались суб’єкти господарювання щодо незрозумілого і непрозорого механізму діяльності Головного управління ДПС у Львівській області в частині прийняття рішення про відшкодування тому чи іншому суб’єкту господарювання ПДВ. Відтак, Львівська ОВА звернулася із відповідним запитом до ДПС. Однак не отримала відповіді ні на перше, ні на повторне звернення.

Згідно з проведеним аналізом, серед підприємств, яким відшкодували понад 1,5 млн грн ПДВ, є 135 суб’єктів підприємницької діяльності з загальною сумою відшкодованого ПДВ на 1 млрд 165 млн грн. У цьому переліку підприємств є 13, які не мають жодного працівника.

«Цим 13 підприємствам відшкодували 129 млн грн, і сума сплачених ними податків становить 20 млн грн, що в 6 разів менше ніж отримали з бюджету. Важливо звернути увагу на те, що серед цих підприємств, які мають «0» працівників, але отримують бюджетні відшкодування, лише декілька показують реальну сплату податків до бюджету. Зокрема, є рішення по одному з підприємств щодо відшкодування ПДВ на суму 40 млн грн, де вони сплатили до бюджетів всіх рівнів від початку року лише 26 тис грн. Незрозуміло хто підписував контракти, яким чином сформувалось від’ємне значення ПДВ», – додав профільний заступник начальника Львівської ОВА.

38 підприємств, у яких від 1 до 5 працівників, отримали відшкодування на суму майже 265 млн грн, сума сплачених податків майже 33 млн грн, з них 10 підприємств, у яких середня заробітна плата становить менше ніж 6500 грн.

Також 30 новостворених підприємств, термін діяльності яких становить менше 12 місяців, отримали відшкодоване ПДВ на суму понад 242 млн грн, сплатили податків на суму 7,3 млн грн, з них 16 підприємств мають працевлаштовано 0 або 1 працівника, 9 підприємств працевлаштували від 2 до 5 працівників.

«Дивно, коли реальний сектор економіки, в тому числі суб’єкти фермерського господарства, стоїть в черзі, щоб отримати бюджетне відшкодування, а підприємства, які були зареєстровані наприкінці минулого року, показують такі «ефективні» показники і, як наслідок, отримують першочергово бюджетні відшкодування, навіть у період воєнного стану», – зазначив Андрій Годик.

Виконує обов’язки керівника Головного управління Державнох податкової служби на Львівщині Андрій Щербак. За інформацією LMN, чоловіка призначили на цю посаду 10 лютого цього року. До лютого впродовж двох років він обіймав посаду начальника відділу координації роботи Департаменту боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ДПС України.

Відео