Соціологи не можуть зараз провести повноцінне опитування на окупованих територіях, але можуть дослідити, які настрої були у жителів східних та південних регіонів до повномасштабного вторгнення (у 2014-2022 роках).
Так, у 2014 році більшість населення в Луганській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях підтримувала думку, що росія та Україна мають бути окремими й незалежними країнами (80-97%).
Порівняно найбільше підтримували об’єднання в одну країну з росією на Луганщині — 16%.
На пряме запитання про бажання від’єднатися та приєднатися до росії настрої були радикальнішими на Донеччині та Луганщині, але більшість усе одно була проти приєднання. Так, у Донецькій області 52% були проти приєднання, а за — 28%. На Луганщині проти — 52%, а за — 30%.