Скільки наступного року коштуватиме долар: прогнози економіста | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Скільки наступного року коштуватиме долар: прогнози економіста
30 Грудня, 11:42
logo-black

Скільки наступного року коштуватиме долар: прогнози економіста

Юлія Швидко

У п’ятницю, 27 грудня, відбулося різке падіння національної валюти – долар зріс більше, ніж на гривню. На чорному ринку тепер за долар просять 24 грн 50 коп. Ще у четвер, 26 грудня, він коштував 23 грн 15 коп.  Чому відбувся такий процес, що далі буде з курсом валют та як краще зберігати заощадження, LMN розповів львівський економіст Ростислав Слав’юк.

«Останнім часом була тенденція до зміцнення гривні. А це шлях до прірви, яка може погано закінчитися. У кінці року українські експортери підбили підсумки і зрозуміли: для них починається дефолт. Через зниження курсу лише одна фармакологічна компанія, яка займається складовими до ліків, недоотримала 100 мільйонів гривень. А скільки таких компаній? А це заробітні плати працівників, податки у бюджет. Тепер у кінці роки ми отримали держбюджет з великою діркою. Але нам кажуть, що нестрашно», – розповідає економіст.

Фахівець зазначає, що підняття долара спричинили дії Нацбанку, який на міжбанку за день скупив рекордну кількість валюти – 700 млн доларів. Також до процесу долучилися спекулянти.

«Мова йде про людей, які входять в десятку найбагатших українців. Саме вони на таких валютних коливаннях підзаробити ще по мільярду, – каже Ростислав Слав’юк. – Але добре, що таке відбулося. Бо якби у кінці грудня цього року долар коштував би 20 гривень, то наступного року у такий же час його ціна була би 50 гривень».

Та заощадження людям варто таки зберігати в іноземній валюті, радить експерт.

«Долар – він і в Африці долар. Економіка в Україні йтиме по тій ж траєкторії, який йде. І великого коливання на ринку валют, можливо, й не буде. Припускаю, що наступного року долар коштуватиме 25 гривень, – каже економіст. – Курс долара не сильно зросте через зубожіння підприємств. Правда, добробут людей сильно похитнеться. Багато працівників підпадуть під скорочення, частина втратить попередню заробітну плату. З держави-експортера ми перетворимося у державу-імпортера. Заробітчани перестануть повертатися, натомість їх кількість значно зросте».

Фото: ілюстративне

Відео