Славська ОТГ замовила безпілотників на 28 мільйонів по завищених цінах | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Славська ОТГ замовила безпілотників на 28 мільйонів по завищених цінах
16 Квітня, 15:56

Славська ОТГ замовила безпілотників на 28 мільйонів по завищених цінах

Славська селищна рада за результатами тендеру уклала угоду з ТОВ «Мінвік» щодо безпілотників на 28,42 млн грн. Про це повідомили на порталі «Tvoemisto.tv» із посиланням на систему «Прозорро».

Як повідомляють “Наші гроші” більше половини суми іде на 68 тепловізорних квадрокоптерів Mavic 3T по 247 тис грн за комплект у звичайні комплектації (квадрокоптер, інтелектуальна батарея, карта пам’яті, захист підвісу, три пари пропелерів, пульт керування, USB-C Power Adapter 100W, 100W Power Adaptor AC Cable, кабель USB-C Cable, кабель USB-C to USB-C Cable, викрутка та кейс).

Інтернет-магазин «DroneStore» продає квадрокоптери Mavic 3T у подібній комплектації з однією батареєю та трьома парами пропелерів за 206 тис грн, тобто на 17% дешевше.

Крім того, Славське замовило 27 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Fly More Combo по 125 тис грн за комплект. Магазин «DroneStore» продає квадрокоптери Mavic 3 Fly More Combo у подібній комплектації з трьома батареями по 99 тис грн, що на 21% дешевше.

Ще 17 квадрокоптерів DJI Mavic 3 Enterprise поставлять по  146 тис грн, 12 квадрокоптерів DJI Mavic 3Pro по 100 тис грн, один квадрокоптер DJI Matrice 30T із батареєю DJI Matrice 30 Series Intelligent Flight Battery за 276 тис грн. Загальна сума –  5 млн грн.

150 FPV-дронів «Dart Bee» 7 замовили по 16 500 грн. На сайті виробника вони коштують 16 800 грн. А іншої версії 10, яку замовили по 23 000 грн у кількості 80 штук немає.

“Держаудитслужба почала моніторинг цього тендеру на підставі ознак порушення закону. Вона вимагає від замовника показати комерційні пропозиції, на основі яких було вирахувано очікувану вартість торгів, яка очевидно була завищеною з огляду на ринкові ціни. Очільником Славської ОТГ є Володимир Бега, щодо якого нині відкрито кримінальне провадження через можливу незаконну роздачу 26,5 га земель лісового фонду та їхню подальшу передачу у приватну власність”, – йдеться у матеріалі.

Як повідомляють “Наші гроші” замовник влаштував закупівлю по завищених цінах: він змішав у один лот різні китайські квадрокоптери «DJI», а також FPV-дрони певного виробника. Характеристики FPV-дронів і сумок до них прописали дуже детально. «Мінвік» запропонувала FPV-дрони «Dart Bee» власного виробництва у сумках, які пошила з китайської тканини 1000D «Кордура».

Відео