Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Славська ТВК свідомо не допускає «Громадянську позицію» до виборів», – адвокат Олександр Астапович
30 Вересня, 13:48
logo-black

«Славська ТВК свідомо не допускає «Громадянську позицію» до виборів», – адвокат Олександр Астапович

Ірина Петришин

Через відмову тервиборчкомісії внести уточнення у документи, «Громадянська позиція» подала до суду. Вимога – скасувати незаконне рішення Славської ТВК та зобов’язати її зареєструвати кандидатів від партії.

«Свої документи до Славської ТВК «Громадянська позиція» подала 22 вересня. Наступного дня у телефонному режимі, хоча зобов’язана письмово, комісія вказала на недоліки, які стосувались оформлення документів – рішення обласного осередку партії щодо висунення кандидатів та автобіографії одного з кандидатів. Ми не сперечались і вже 24 вересня усунили недоліки. Щодо виборчих списків голова комісії тоді зазначила, що «списки – ідеальні. Проте вже 26 вересня під час робочої наради нам вказали на нові недоліки виборчих списків. Як з’ясувалось, це була технічна помилка працівника, що заповнював таблицю з усіма кандидатами по всій області, та який помилково переставив декількох кандидатів місцями. Ми усунули усі недоліки та вже 27 вересня принесли виправлені списки, не змінюючи обличчя кандидатів», – розповідає адвокат ГП Олександр Астапович.

Юрист звертає увагу: вибори відбуваються раз на п’ять років і основним завданням виборчих комісій є організація виборчого процесу. Частина третя статті 230 Виборчого кодексу передбачає можливість виправлення неточностей та помилок, за умови, що ці неточності не є перешкодою для розуміння змісту документа. Переважна більшість суб’єктів висування кандидатів отримали ті чи інші зауваження від виборчих комісій щодо оформлення документів. Доречні чи ні ці зауваження – окреме питання, але партії, намагаючись уникати конфлікту з комісіями, надавали уточнені документи. Йдеться про звичайний виборчий процес.

Олександр Астапович також акцентував – зміна списку кандидатів відбувається тільки за рішенням конференції та голосуванням за новий список. Натомість, виправлення технічної помилки – не є зміною суті документа.

«Маніпулюючи правилом заборони зміни, 27 вересня ТВК відмовила нашій політичній силі у реєстрації кандидатів. Хоча до того часу приймала уточнені документи. Нам відомі випадки щодо інших партій, яких письмово повідомляли про можливість усунути подібні неточності. Тому, ми вважаємо, що Славська ТВК свідомо не допускає «Громадянську позицію» до виборів», – наголошує Олександр Астапович.

Та додає – 29 вересня «Громадянська позиція» подала позовну заяву до Львівського окружного адміністративного суду з вимогою скасувати незаконне рішення Славської ТВК та зобов’язати її зареєструвати кандидатів.

ФОТО: Ілюстративне з відкритих джерел

Схожі новини