Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Сміттєпереробний завод не вирішить проблему з відходами, лише збільшить платіжки для львів’ян», – економіст Андріана Шехлович
28 Серпня, 13:47

«Сміттєпереробний завод не вирішить проблему з відходами, лише збільшить платіжки для львів’ян», – економіст Андріана Шехлович

Завод з переробки відходів, який планують звести на вул. Пластовій, 13, у Львові, та під який влада вже отримала кредит на 25 млн євро, не вирішить проблеми зі сміттям у місті. Навпаки, тільки загострить її. Такий висновок зробила Андріана Шехлович, економістка, голова економічної експертної групи Української Галицької партії. Жінка провела підрахунки боргів міської ради, та переконана – чиновники рухаються не в тому напрямку.

 

she

«Зараз вже 35 млн євро взято в кредит,  з них 25 млн це від ЄБРР, який ми будемо віддавати 13 років, 5 млн – пільговий кредит і 10 млн євро – це від Фонду “Енергоефективність”, який не потрібно повертати. Сама ж технологія будівництва механіко-біологічного заводу не є інноваційною. Усі заводи, які побудовані в сусідній Польщі, еволюційно відмовляються від цієї технології перероблення відходів»,-  розповідає Андріана Шехлович.

 

Фахівець підкреслила, що львів’янам не варто очікувати на нележне утилізування відходів, як запевняє влада.

 

«Мусите знати, що, перш за все, 35% відходів буде захоронюватись одразу, але де їх захоронювати – влада не знає, –  пояснила експертка. – Ще 25% – це компост, який передбачається на рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища та удобрення парків. Решта 40% –  це тверде відновлюване паливо, на якому завод мав би заробляти, продаючи його на цементні та інші заводи (або ж спалювати на ТЕЦ)».

sheh-3

У такі моменти й починаються маніпуляції влади над громадою. Вони розповідають дуже оптимістичні історії. На жаль, ці історії не мають нічого спільного з реаліями, – зауважує представниця УГП.

«ЛКП “Зелене місто” запевняє, що це паливо буде спалюватись на Івано-Франківському цементному заводі, але жодного підтвердження від цього заводу немає, і завод технологічного до цього не готовий. Іншим варіантом для влади був Кам’янець-Подільський цементний завод. Цей завод розташований за 350 км від Львова. Логістично і транспортно возити туди паливо – не рентабельно. Тепер вони кажуть про Здолбунівський цементний завод. Так, справді, Здолбунів погодився – попри потенційну погану якість цього виду палива. Але на Здолбунівському заводі наголошують, що їм потрібно за кожну тонну ще й доплачувати 1000 грн, щоб вони якось те наше львівське сміття забрали. Тобто, не нам платитимуть, а ми платитимемо! Можемо лише уявити, які тарифи можуть бути після будівництва цього переробного заводу», – говорить Андріана Шехлович.

Зі слів економістки, 600 млн. грн стільки вартує сміттєве питання зараз. З цих коштів 300 млн. грн йдуть на захоронення, а ще 270 млн. грн сплачують містяни. Після спорудження заводу, ця сума тільки зросте до 710 млн. грн. І не враховуючи кредити, які ми вже маємо від ЄБРР, ЛКП “Зелене місто” – зобов’язаний повертати кредити впродовж 13 років.

ФОТО: зі сторінки ФБ “ПРЕС-клубу”

 

 

  • 0
  • 418
Схожі новини