Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Сморід, як на костомельному»: у лісі поблизу Жовкви викинули тисячі мертвих равликів (Відео)
08 Квітня, 16:31
logo-black

«Сморід, як на костомельному»: у лісі поблизу Жовкви викинули тисячі мертвих равликів (Відео)

6 квітня жовківчанин Мирон Мирослав вигулював собаку у лісі поблизу міста і натрапив на велику кількість дохлих равликів. Він їх сфотографував і написав про це у спільноті «Жовква – моє місто» у Facebook.

«Під час вигулу собаки наткнувся на таку нову знахідку в соснинці неподалік жовтого сервісу… Це тисячі дохлих равликів. Де ще недавно пахло лісом і сосною, сьогодні стоїть штин, як на костомельному», – пише Мирон Мирослав.

Депутат Жовківської райради, голова постійної комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський виїхав на «стихійне кладовище». Він одразу звернувся до поліції, Держекоінспекції у Львівській області та обласної Держпродспоживслужби.

92053131_2991850684360668_853009831022297088_o
92054076_2991850817693988_3913639328999276544_o

«Звідки привезли цих равликів, поки невідомо. На землі залишилися сліди від двох пар коліс вантажівки, якою їх сюди доставили. Розкинули на території близько 40 квадратних метрів. Їх там приблизно 300-500 кілограм. Частина з них мертві, розкладаються. Запах такий, що без респіратора не витримаєш. Частина равликів ще живі, повзають, – розповідає LMN Ігор Муравський. – Чув, що на Жовківщині є три підприємства, які наче равликами займаються. Їх перевірять. Але це міг зробити будь-хто з людей. Можливо, хотів спробувати того бізнесу, а він не пішов, чи равлики похворіли. Тепер завдання поліції знайти винуватця. А працівники Держпродспоживслужби, мабуть, візьмуться за утилізацію викинутих равликів».

Ірина та Іван Юськевичі зі села Солонка на Пустомитівщині тримають ферму «Західний равлик», відому на всю Україну. Вони кажуть, що равлики вимагають особливого догляду.

«Равликам, перш за все, необхідне спеціальне приміщення для анабіозу. Там треба все облаштувати так, аби равлики не прокидалися під час сплячки. Думаю, що до такого вчинку, який трапився на Жовківщині, підприємця спонукала проблема зі збутом продукції. Через коронавірус кордони закрили, тому експорт в Італію, Іспанію, Францію припинився. «Західний равлик» уже досить відомий, тому нам цей період допомагає пережити український замовник. Але ж не в усіх так, – каже LMN Ірина Юськевич. – Та навіть, якщо в людини виникла така безвихідь, можна було запропонувати своїх равликів іншим фермерам, або ж віддати їх у звіринці».

Інформація про викинутих равликів на площі близько 40 м2, поблизу міста Жовкви.

Опубліковано Ігором Муравським Середа, 8 квітня 2020 р.

Фото: Facebook

Відео: Ігор Муравський

Схожі новини