Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Собаці, якому нелюд відрубав чотири лапи, поставили протези
13 Грудня, 13:24
logo-black

Собаці, якому нелюд відрубав чотири лапи, поставили протези

Тетяна Пасічник

Вчора, 12 грудня, собаці Майї поставили чотири накладні протези. Нагадаємо, пів року тому LMN повідомляла про те, як на Золочівщині нелюд відрубав Майї чотири лапи. Тоді її прихистили волонтери Бродівського притулку для бездомних тварин «Степ».

Накладні протези собаці замовляв ветеринар львівської клініки «Прайд»Юрій Лехів. Каже, такий випадок у його практиці вперше. Однак впевнений – Майя через місяць зможе самостійно бігати, та для цього потрібна реабілітація.

«Вона повинна звикнути, – пояснює ветеринар. – Якби дієздатною була хоча б одна кінцівка – було б значно легше. Майя відчувала б хоч якусь опору. Зараз вона не може самостійно навіть стояти. Волонтери тричі на день по 10 хвилин ставитимуть її на протези. З кожним днем тривалість збільшуватимуть, аби собака поступово звик до таких змін. Звісно, це буде важко і стресово».

Майя живе на Бродівщині у волонтерки Оксани Чорній. Жінка каже, тварина стала частиною сім’ї, вони нікому її не віддаватимуть.

«Після страшної травми ми нею займались, адаптовували до життя. Проводили курс лікування, масажі. Також регулярно вивозили на озеро. Там вона плавала, це допомагало розвинути рухливість. Після того, як нелюд познущався над нею, Майя була перелякана, боялася кожного шороху. Зараз все гаразд, – розповідає Оксана Чорній. – Останнім часом Майя набрала чотири кілограми, тому з протезами трохи важко, але ми будемо працювати».

78951927_708603432963733_5314010649901137920_n

Один протез коштує близько 450 євро. Однак волонтерам вони обійшлись значно дешевше.

«Ми дуже вдячні ветеринару Юрію Лехіву. Завдяки небайдужим людям ми зібрали та дали 10 тисяч гривень. Більше Юрій не взяв. Сказав, інші кошти – його проблема, щоб ми за це не хвилювались», – додала Оксана.

Окрім Майї у Оксани Чорній є ще дві собаки. Нещодавно жінка прихистила й беззахисне кошеня. Його на Золочівщині господар сильно вдарив прутом по хребті. Тварина ледь ходить, потребує реабілітації, лікування та опіки.

Фото: Наталка Волосацька, Оксана Чорній.

Схожі новини