Собор на об’єднання Українського Православ’я триває у Києві | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Собор на об’єднання Українського Православ’я триває у Києві
15 Грудня, 13:02

Собор на об’єднання Українського Православ’я триває у Києві

Сьогодні у Києві в Софіївському соборі пройде об’єднюючий Собор. Його завдання створити і вибрати голову Української Православної Церкви. Представників Львівської єпархії УПЦ МП на ньому не буде.

Наразі на площі перед Софївським Собором зібралися тисячі людей. Розпочалася спільна молитва ієрархів за автокефалію української церкви.

Очікували, що в Соборі мали взяти участь 190 єпископів в тому числі 10 представників від УПЦ МП. Але Львівська єпархія від участі відмовилась.

“Мені достеменно зараз не відомо чи хтось поїхав на Собор. Єпископ наш утримався, ми поки що утримуємось від участі в Об’єднавчому Соборі. Але там є представники нашої церкви, там є наші ієрархи. Наразі відомо, що там є два наші митрополити. Скільки їх є загалом, ми поки що не знаємо. Все розвивається дуже швидко і ми не встигаємо відреагувати вчасно і не знаємо сто відсотків. Офіційно представників Львівської єпархії УПЦ МП на Об’єднавчому Соборі немає. Хіба якщо хтось поїхав з власної волі, з власного бажання”, – зазначив Маркіян Каюмов із Львівської єпархії УПЦ МП, пише Гал—інфо.

 

Поки в Соборі засідатимуть, на сцені перед людьми, що зібралися на Площі, мають виступити активісти, громадські діячі, актори, співаки, поети, письменники. Серед відомих чекають Тараса Петриненка, Дмитра Павличка, Ганну Липківську, Оксану Забужко та інших.  З промовою на Соборі виступить  і Президент Петро Порошенко.

Дивитись пряму транслцію можна тут.

Відео