Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні Провідна неділя
05 Травня, 09:10

Сьогодні Провідна неділя

Кожну наступну неділю після Великодня прийнято відзначати Провідну неділю, або Томину. В народі цей день називають ще Гробки, Могилки, або Радониця. В цей день люди вшановують померлих родичів на кладовищах.

Сьогодні у церквах зачитують Писання про Тому. Одного із апостолів, який не міг повірити у Христове Воскресіння.

“Не повірю, доки не вложу моїх пальців у Його рани”, – сказав апостол. І тільки після перевірки, він переконався, що Ісус воскрес. Тому весь тиждень, як і останній сьомий день після Воскресіння, вважається Томиним.

Згідно з повір’ям, вважають також, що цього дня душі померлих повертаються назад до неба, після того, як на Воскресіння Бог дозволив їм відвідати землю. Тому цього дня родичі приходять на цвинтар та попрощатися із померлими родичами. До речі, в народі говорять, якщо в цей день іде дощ, то якась із душ ніби-то плаче, бо Господь її не відпустив за гріхи.

Православні християни приносять цього дня з собою на кладовище продукти харчування, ті, які могли залишитись з Великодня. Та обідають на могилах родичів. Вважаючи, що померлі приєднюються з ними до трапези. У греко-католиків прийнято цього дня снідати, як і на Великодень дома, а потім іти на цвинтар та проводити служби на могилах близьких.

Останнім часом Церква все частіше закликає вірян приходити на цвинтар з живими квітами та молитвами. Не лишати паски на могилах. Священики радять робити таке пасхальне принесення краще малозабезпеченим або безхатькам. Це принесе більше благо.

Схожі новини