Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні призупинили виплату лікарняних та декретних
20 Листопада, 20:02

Сьогодні призупинили виплату лікарняних та декретних

Сьогодні, 20 листопада, Фонд соціального страхування України призупинив перерахунок коштів для виплати лікарняних і декретних.

Про це повідомили у прес-центрі ФССУ.

Зазначили, що причина цьому – закінчення кошторисних призначень за зазначеним напрямом, що затверджені бюджетом Фонду.

«За діючим законодавством Фонд не може перерахувати кошти за кожним з напрямів фінансування більше, ніж затверджено в бюджеті Фонду на 2019 рік, прийнятому Кабінетом міністрів України. За напрямом матеріального забезпечення заплановані на рік видатки було вичерпано 19 листопада. Кошти на рахунках є, але з сьогоднішнього дня ми не маємо права їх перерахувати до внесення змін до річного бюджету», – повідомив директор виконавчої дирекції Фонду Євген Баженков.

На поточний рік загальні видатки фонду були заплановані у розмірі 23,26 млрд грн. На виплату матеріального забезпечення та соціальні послуги – 12,974 млрд грн.

Станом на сьогодні загальна сума по заявах-розрахунках, наданих до фінансування у 2019
році становить 13,573 млрд грн. Це перевищує кошторисні призначення на рік за відповідною статтею.

«Ситуація недопустима, фактично виплати зупинено через бюрократичні причини. Зараз ми ведемо перемовини із Міністерством соціальної політики, яке, як орган державного нагляду за Фондом, може за погодженням із Міністерством фінансів подати проект внесення відповідних змін на затвердження Кабміну. Проект змін напрацьований, сподіваюсь, Міністерство соціальної політики найближчим часом його подасть. Щойно Кабінет міністрів прийме зміни, виплати буде відновлено», – наголосив Баженков.

У прес-центрі пояснюють, що бюджет Фонду на поточний рік подавався на затвердження Кабміну колишнім керівництвом Мінсоцполітики і був штучно занижений по видатках. Кошти на
лікарняні і декретні було закладено на рівні 2018 року. Важливим є те, що не врахували зростання
середньої заробітної плати.

“Здійснення страхових виплат, а також фінансування медичних і соціальних послуг для потерпілих на виробництві та реабілітаційного лікування для застрахованих осіб здійснюється Фондом у штатному режимі”, – додали у прес-центрі.

Фото: ілюстративне

  • 0
  • 3265
Схожі новини