Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні річниця створення УПЦ
15 Грудня, 12:43

Сьогодні річниця створення УПЦ

Рік тому, 15 грудня 2018 року, за підсумками Об’єднавчого собору було створено помісну церкву.

«Господь дарував нам справдження мрії багатьох поколінь українців, і за результатами Об’єднавчого Собору, що відбувся у храмі Святої Софії в Києві, ми нині маємо єдину помісну Українську православну церкву», – написав митрополит київський і всієї України Епіфаній на своїй сторінці у Facebook. – Найперше завдання, яке я поставив перед собою після обрання, було таким: зміцнити фундамент Української Православної Церкви та зберегти внутрішню єдність. Минув рік. Чи справляюся я з цим завданням? Вважаю, що так. Але не сам, а за підтримки та завдяки спільному прагненню, молитві та праці нашого єпископату, духовенства, мирян. Бо якби ми не зберегли єдність всередині нашої Церкви, то не мали б сьогодні жодних успіхів, зокрема, не почався би процес визнання нашої автокефалії з боку інших помісних Православних Церков».

Він зазначив, що добре пам’ятає щирі емоції добра, вдячності та підтримки, які вирували рік тому на Софійській площі, де тисячі людей впродовж кількох годин очікували позитивних новин від рішення Собору.

«І в той день, 15 грудня, сталася справді історична для всіх подія: ми усі разом зуміли засвідчити факт єднання трьох гілок українського православ’я», – наголосив митрополит.

Епіфаній провів святкову службу у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі на честь річниці об’єднання трьох гілок українського православ’я у Православній церкві України.

На святковому богослужінні був присутній п’ятий Президент України Петро Порошенко із дружиною Мариною Порошенко.

Схожі новини