Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні українці святкують Трійцю
16 Червня, 09:10
logo-black

Сьогодні українці святкують Трійцю

Антоніна Скляренко

День Святої Трійці або Зелені свята сьогодні святкують християни західного обряду, православні та католики. Зазвичай П’ятидесятниця відзначається на 50-й день після Великодня і припадає на неділю. Християни західного обряду відзначають його через тиждень після П’ятидесятниці, тому цього року святкування збіглися.

«Нині відзначаємо подію, яка сталася через п’ятдесят днів після Воскресіння Христового – Святий Дух зійшов на апостолів. Після цього вони пішли проповідувати християнство всім народам по всій землі. Свято Зіслання Святого Духа є одним із найбільших християнських свят в році», – пояснює львівський священик Андрій Пчола.

Свято Трійці, за традицією, відзначають три дні: зелену суботу, неділю і понеділок. Ці дні – вихідні.

В суботу прийнято прикрашати будинки, квартири й храми зеленими гілками дерев, дехто вдома кладе траву і квіти. Люди вважають, що такі замаювання відганяють від осель злого духа. Використовують зазвичай гілки липи, берези, граба. Вважається, що категорично не можна маїти осикою та вербою. Згідно легенди, на осиці повісився Іуда. Більше того, з цього дерева був зроблений хрест, на якому розіп’яли Ісуса Христа. Тому навколо цього дерева існує багато негативних повір’їв. Люди вважають, що осика має погану енергетику, приманює сварки у сім’ї.

Щодо верби, то це дерево, навпаки, є світлим і чистим. Але на Трійцю не можна його ламати, адже верба приносила добро і благодать на Вербну неділю. І вона вже має бути в домі.

У неділю та понеділок обов’язком всіх християн є відвідуванням храмів та Богослужінь.

За народними повір’ями і обрядами, на свято Трійці не можна йти купатися на водойму. Наші предки вірили, що цього дня русалки, які живуть у річках та озерах, виходять нині з води. І можуть забрати із собою. Вважали також, що ці істоти бояться запаху полину, тому для найбільш нетерплячих поплавати цього дня радили брати із собою на відпочинок гілочки цієї рослини, щоб відганяти водяних мешканок.

Ще на Зелені свята прийнято влаштовувати святкові обіди. Запрошувати родичів та близьких. Колись стіл застеляли спеціальною скатертиною, яку використовували раз на рік, тільки на ці свята. Вважаючи, що вона є запорукою добра та миру між рідними.

Схожі новини