Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні в Україні стартувала виборча кампанія
31 Грудня, 09:02

Сьогодні в Україні стартувала виборча кампанія

31 грудня в Україні стартувала виборча кампанія з чергових виборів Президента України. Вона триватиме 90 днів.

Висунення кандидатів та подання документів до ЦВК для реєстрації буде проводитися до 3 лютого 2019 року включно. Протягом п’яти днів буде проходити реєстрація кандидатів – до 8 лютого включно. Після цього ЦВК оголосить остаточний офіційний список претендентів на посаду глави держави.

Центрвиборчком ухвалить виборчі бюлетені 8 березня 2019 року.

Зареєстровані кандидати зможуть почати передвиборну агітацію з наступного дня після реєстрації і проводити її до півночі 29 березня.

Нагадаємо, кандидатом у президенти може бути громадянин України, який досяг 35-річного віку, володіє державною мовою та проживає на території України протягом останніх 10 років до дати виборів. Кандидата може висунути політична партія або він може бути самовисуванцем. Він повинен подати декларацію про доходи за попередній рік.

Кандидат також має внести заставу в розмірі 2,5 млн грн. Кошти повернуть в разі перемоги на виборах в першому турі, або якщо кандидат пройде у другий тур. В іншому випадку гроші будуть зараховані в державний бюджет України.

Результати виборів мають бути встановлені до 10 квітня 2019 року.

Якщо жоден із кандидатів не набере 31 березня більше 50% голосів, то 21 квітня повинен бути проведений другий тур виборів. У нього вийдуть кандидати, що посіли перші два місця за підсумками першого туру.

У разі проведення другого туру виборів ЦВК має офіційно оголосити результати виборів до 1 травня 2019 року, а інавгурація новообраного президента відбутися до 31 травня 2019 року.

Схожі новини