Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сьогодні стартує призов резервістів: кого це стосується
23 Лютого, 11:27

Сьогодні стартує призов резервістів: кого це стосується

Призов першої черги резервістів стартує вже сьогодні, 23 лютого. Про це пише Громадське, посилаючись на Генштаб ЗСУ.

«Резервісти оперативного резерву першої черги (ОР-1) — це військові, які звільняються зі строкової військової служби або з військової служби за призовом під час мобілізації. А в особливий період вони за своїми професійно-психологічними характеристиками і станом здоров’я придатні до служби у військовому резерві та відповідають вимогам проходження служби у резерві, та набули певної військової облікової спеціальності», – повідомляють в ЗСУ.

Також до числа резервістів першої черги входять ті, хто звільнився зі служби під час особливого періоду, тобто з 2014 року, зокрема військові, які брали участь у війні на Донбасі.

Призиватимуть як офіцерів, так і рядових віком від 18 до 60 років. Максимальний термін їхньої служби – 1 рік.

У ЗСУ зазначили, що резервісти повинні самостійно з’явитись у свої військові частини або у Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Якщо із певних законних причин резервіст не може бути призваним, то він має особисто надати документи, які це підтвердять. За неявку чи ігнорування виклику їм загрожує адміністративна або кримінальна відповідальність.

Служба проходитиме у тих військових частинах і за тим фахом, в яких резервісти проходили службу до цього та підписали контракт для проходження служби в оперативному резерві першої черги.

Крім того, згідно з законом України, за призваними резервістами зберігається робоче місце та середньомісячна зарплата.

Схожі новини