Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Соснівка готується до об’єднання з навколишніми селами
25 Червня, 09:24

Соснівка готується до об’єднання з навколишніми селами

У 70-х роках Соснівку передали у підпорядкування Червоноградській міській раді, яка і вирішувала усі питання життєдіяльності міста. А 6 червня Верховна Рада від’єднала Соснівку та Гірник від Червоноградської ОТГ. Місцеві мешканці кажуть, що роками намагалися звільнитися з-під керівництва міста.

«Ми би хотіли бути самі! Ми би хотіли об’єднати села, бо все близенько.  А тут зробився такий бунт. Кажуть, що нам міський голова Червонограда кран із водою перекриє», — каже Захід.нет керівниця ініціативної групи Соснівки Євгенія Квет

Активну боротьбу за вихід з-під червоноградської влади місцеві мешканці почали декілька років тому. Вони неодноразово зверталися до місцевих депутатів, але безрезультатно.

«Не дивлячись на те, що план був розроблений Кабміном, ми зустріли на рівні місцевої, районної та
обласної влади дуже великий спротив. Казали, що ми не можемо бути без Червонограда», – каже Віра
Савіцька.

Щоб здобути незалежність, місцеві мешканці декілька разів їздили до Києва. Та для остаточного  відходу потрібні були зміни в адміністративно-територіальному устрої України. Це вдалось зробити завдяки поданню віце-спікерки Оксани Сироїд.

«Те, що вони стільки років боролися, переконало депутатів, що їхнє бажання є правдиве. І коли я вже в останній раз перед голосуванням спілкувалася з депутатами, то вони сказали, що підтримають, бо це — людське рішення», – говорить Оксана Сироїд.

У Соснівці та навколишніх селах функціонує багато підприємств. Окрім вугільних шахт, наповнювати бюджет міста будуть меблеві фабрики, ферми та автомобільні заправки.

«Ми хочемо бути господарями свого міста, мати свою лікарню, мати все своє. У нас, за різними бюджетними підрахунками, вистачає коштів для того, щоб  утримати свою громаду», — каже мешканець Соснівки Ярослав Гринчук.

Тож після остаточно рішення Львівської обласної держадміністрації та виборів до територіальних громад соснівчани зможуть об’єднатися із навколишніми селами — Сільцем, Гірником, Межиріччям та Городищем.

Фото: з вільних джереле

Схожі новини