Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Сотню шкіл Львівщини трансформують в ліцеї
04 Серпня, 11:47

Сотню шкіл Львівщини трансформують в ліцеї

Сотню шкіл у Львівській області трансформують в ліцеї. Про це повідомив директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.

«Сьогодні у нас знакова подія для усієї Львівщини – начальник Львівської військової адміністрації підписав розпорядження про створення прогнозованої мережі ліцеїв у Львівській області. Це означає, що рік праці департаменту освіти спільно з громадами щодо визначення тих закладів, які мають стати ліцеями, дав свій результат. Впровадження реформи відповідно до Закону «Про повну загальну середню освіту» має відбутись у 2027 році, але потрібно здійснити плавний перехід і вже почати створення мережі ліцеїв», – розповів Олег Паска.

У своїй доповіді він зауважив, що є громади, де ліцеї вже створені, а є ті, в яких їх створюватимуть цього року або протягом наступних років. Загалом мережа складатиметься зі 100 ліцеїв, 14 з яких будуть ліцеями ІІІ рівня, що забезпечить профілізацію навчання, 15 ліцеїв ІІ-ІІІ рівня і 68 ліцеїв, що включатимуть початкову школу і розташовуватимуться переважно в сільській місцевості.

При визначенні шкіл, яким нададуть статус ліцеїв, окрему увагу звертали на місце закладу у рейтингу за результатами ЗНО.

«Реформа передбачає профілізацію освіти. У цьому напрямку важливо ще до 9 класу проводити активні профорієнтаційні заходи, щоб кожна дитина знайшла свій напрямок для подальшого визначення майбутньої професії. Саме тому вже з першого вересня цього року департамент ще більшу увагу приділятиме організації профорієнтаційної роботи. Такі зміни призведуть до профілізації шкільної освіти, покращать загальну якість освітніх послуг і нададуть дітям більші можливості для виявлення свого потенціалу», – зазначив Олег Паска.

Також в області планують створити 3 ліцеї обласного рівня. Зокрема вже є наказ департаменту про набір учнів у 5-й клас у санаторні школи у Винниках та на вул. Остроградських у Львові.  Вони також матимуть свій профіль, оскільки кожен ліцей відповідно до вимог законодавства повинен мати свою спеціалізацію. Відповідно до обраного напрямку учні поглиблено вивчатимуть певні предмети. До 11-го (а згодом 12-го класу) школярі поглиблено знатимуть обрані дисципліни і будуть краще підготовлені до навчання у закладах вищої освіти.

  • 0
  • 66
Схожі новини