Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Соціальні виплати та бізнесові дружини: на що живуть керівники лісгоспів Львівщини
15 Липня, 16:35
logo-black

Соціальні виплати та бізнесові дружини: на що живуть керівники лісгоспів Львівщини

Пересічному мешканцю Львівщини під час прочитання новин чи перегляду дописів у соціальних мережах може здатись, що ліс тільки крадуть і вивозять. Такий наратив доводилось неодноразово  чути авторам цієї публікації від людей найрізноманітнішого віку та статусу.

Однак за лісом ще й доглядають, його облікують, охороняють і відтворюють. Щонайменше, для такої діяльності  створені спеціальні підприємства – лісові господарства, більш відомі в народі як лісгоспи. 

Нещодавно соціальні мережі вразила новина про те, що дружина директора Стрийського лісгоспу Ростислава Павліва володіє  криптовалютою трьох видів на загальну суму майже 60 мільйонів доларів. Сам же Павлів за 2020 рік заробив 952 462 гривні, тож щомісяця отримував майже по 80 тисяч гривень офіційно. Ми вирішили проаналізувати, чи так само добре заробляють колеги директора Стрийського лісгоспу з такими ж посадовими обов’язками. 

Наразі на території Львівщини діють 16 лісових господарств, які знаходяться у підпорядкуванні Львівського  обласного управління лісового та мисливського господарства.  Керує підпорядкованим підрозділом Державного лісового агентства на Львівщині Анатолій Дейнека. За 2020 рік Анатолій Михайлович заробив за основним місцем роботи 281205  гривень, тобто в середньому трохи більше 23 400 гривень щомісячно. Більш успішною в фінансовому плані торік була дружина Дейнеки Світлана. Жінка отримала дохід від зайняття підприємницькою діяльністю 601 131 гривню. Світлана Дейнека володіє підприємством Грінвуд. Основний КВЕД діяльності компанії – оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Статутний капітал, або,  грубо кажучи, грошовий фундамент підприємства – 100 гривень. 

znimok-ekrana-2021-07-15-o-16-21-30

Більше за свого керівника на 7 тисяч гривень заробив директор Бібрського лісгоспу Володимир Борщ. Щомісяця він отримував близько 24 тисяч гривень.  Загальна площа лісгоспу, яким керує Борщ, складає 26 705 гектарів. 

Боринським лісгоспом, що опікується лісом на 18492 гектарах, керує Михайло Ільницький. Торік чоловік заробив 236 803 гривень, або ж 19 703 гривні за місяць.  Дружина Ільницького – теж бізнесменка. Вона займається виготовленням лікарських засобів, роздрібною та оптовою торгівлю лікарськими засобами. Бізнес веде з квартири у місті Турка. 

Директор Бродівського лісгоспу Орест Онисько торік заробив 275 812 гривень. Щомісяця він заробляв майже 23 тисячі гривень. Трохи менше заробив директор сусіднього Буського лісгоспу Микола Яворський – його річний дохід склав 215 428 гривень.

Суттєво більше за колег заробив Олег Левчук, директор Дрогобицького лісгоспу. Торік він спочатку працював в Стрийському лісовому господарстві, де заробив 719 663 гривень.  З роботи, що приносила майже 80 тисяч щомісяця, Левчук звільнився у вересні. А вже на посаді директора Дрогобицького лісгоспу Олег Левчук заробив 52062 гривні. 

Директор Золочівського лісового господарства Руслан Круть заробив за рік 461 002 гривні. Задекларував зарплату від цього лісгоспу і батько Руслана Роман Круть. Щоправда, лише 14 тисяч гривень.

У щорічний декларації директор Львівського лісового господарства Юрій Синявський задекларував лише 177 765 гривень. У 2019 році Синявський вже займав цю посаду, однак торік він то звільнявся з неї, то знов повертався, про що свідчить Єдиний державний реєстр декларацій. Майже таку ж суму, як і Синявський, задекларував директор Рава-Руського лісгоспу Антон Косовський – 183 585 гривень. Торік Косовський отримав також допомогу від держави у розмірі 9828 гривень та соціальну допомогу  10 329 гривень.  

Директор Самбірського лісгоспу, що також охоплює терени колишніх Мостиського, Городоцького, Миколаївського і Дрогобицького районів, Ігор Ярема заробив у 2020 році 342 900 гривень. Пенсійний фонд виплатив Яремі 82023 гривні. Тож до 28 тисяч гривень зарплати директор Самбірського лісгоспу отримував щомісяця ще 6 тисяч пенсії. Загалом у лісництві працює 124 людини.

Степан Данькевич на Радехівщині опікується не тільки лісом, а й мисливством, тобто очолює лісомисливське господарство, що охоплює Сокальщину, Радехівщину та  Кам’янко-Бужчину. Торік Данькевич заробив 334 963 гривні, а ще отримав інше благо від лісгоспу у розмірі 93 484 гривні. 

Директор Сколівського лісгоспу, підприємства зі статутним капіталом розміром у 4 мільйони, Остап Бойко заробив за 2020 рік 246 510 гривень.  Не вища зарплата і в директора сусіднього Славського лісгоспу Сергія Кокоця. За рік він заробив 187376 гривень. Зате дружина Кокоця отримала за рік 897000 гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю. Як і дружина Дейнеки, Надія Кокоць, займається оптовою торгівлею деревини, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням та іншими видами роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах.

Директор Старосамбірського лісомисливське господарства Юрій Мрочко торік заробив чи не найменше серед колег – 167 325 гривень. Лісгосп також надав Мрочку допомогу в розмірі 8 тисяч гривень. Трохи більше заробив Василь Барабаш, директор сусіднього Турківського лісгоспу. Його зарплата за рік – 249 038 гривень.

Як бачимо, середня зарплата керівника лісгоспу на Львівщині – близько 23 тисяч гривень. Суттєво вирізняється на фоні інших лише Стрийський лісгосп – тут працівники можуть заробити і 80 тисяч гривень за місяць. А тим, хто так багато не заробляє, доводиться давати собі ради по-різному: то допомоги в держави просити, то дружин у бізнесових справах, пов’язаних з лісом, підтримувати…  

 

Схожі новини