Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Соціологи повідомили про очікування від Зеленського та рейтинги партій
17 Травня, 07:52

Соціологи повідомили про очікування від Зеленського та рейтинги партій

Лідерами серед перших очікуваних кроків від новообраного президента Володимира Зеленського є зняття недоторканості з депутатів, суддів, президента; переговори щодо повернення Донбасу; повернення українських військових з полону; розпуск Верховної Ради; та стабільність гривні.

Про це свідчать результати соціологічного опитування центру «Соціальний моніторинг», Українського інституту соціальних досліджень ім. Яременко та Соціологічної групи “Рейтинг”.

“Одним з ключових очікувань та розчарувань Революції Гідності була зміна системи влади, тому цілком логічним виглядає, що лідером серед перших очікуваних кроків від Президента України стало зняття недоторканості з депутатів, суддів, президента, на що вказали 53,7% опитаних”, – сказано у повідомленні.

Також українці вимагають в Зеленського зниження заробітних плат ТОП-чиновників, розслідування найрезонансніших корупційних справ, звільнення теперішніх керівників правоохоронних органів та уряду, закінчення медичної реформи та реалізації виборчої реформи (пропорційна система з відкритими списками).

“Новообраному президенту України виборці дають не більше року, щоб зрозуміти – чи він впорався з керівництвом країни. Дані показують, що більше, ніж 80% максимум через рік будуть визначати своє ставлення до президента України, базуючись на діях та результатах відповідно до своїх очікувань”, – заявляють соціологи.

У цьому ж дослідження соціологи оприлюднили дані щодо електоральних рейтингів політичних партій.

Згідно з цими даними, партії “Слуга народу”, “Опозиційна платформа – За життя”, “Блок Петра Порошенка “Солідарність” і ВО “Батьківщина” мають шанси подолати 5%-й бар’єр на парламентських виборах і пройти до наступного скликання Верховної Ради.

Серед тих, хто визначився і буде голосувати, за партію “Слуга народу” готові проголосувати 39,9% (серед усіх опитаних 29,5%), за “Опозиційну платформу – За життя” – 10,9% (8,1%), “Блок Петра Порошенка “Солідарність”- 10,6% (7,8%), ВО “Батьківщина”- 9,1% (6,7%). За партію “Честь і сила” Ігоря Смешка проголосували б 5,1% тих, хто визначився (3,8% всіх респондентів), за “Громадянську позицію” Анатолія Гриценка – 5,0% (3,7%), за “Опозиційний блок – партію миру і розвитку”- 3,5% (2,6%), за Радикальну партію Олега Ляшка – 3,3% (2,4%), за ВО “Свобода”- 2,4% (1,8%), за об’єднання “Самопоміч” – 2,0% (1,5%). Партія Святослава Вакарчука набрала б 0,9% голосів тих, хто визначився (0,7% голосів усіх опитаних).

Фото: Обозреватель (кадр з фільму Слуга народу)

Схожі новини