«Спеціально вистрілив і поїхав додому»: на Перемишлянщині браконьєр розстріляв породистого собаку | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Спеціально вистрілив і поїхав додому»: на Перемишлянщині  браконьєр розстріляв породистого собаку
10 Травня, 11:41
logo-black

«Спеціально вистрілив і поїхав додому»: на Перемишлянщині  браконьєр розстріляв породистого собаку

Тетяна Пасічник

У понеділок, 6 травня, у селі Лани, що на Перемишлянщині, з мисливської зброї застрелили собаку Джевелрі. Її порода – Великий блакитний гасконський гончак.

Джері пропала у понеділок. Господарі шукали тварину майже добу.

«Наша Джері була з сусідським псом. Їх вигулював дід. Не встиг обернутись, як  собаки побігли кудись. Дід шукав собаку, але не знайшов, – розповідає LMN власниця Анна Удалова. – Найбільше ми  насторожились, коли сусідський пес ввечері повернувся з простріленими лапами. Ми підняли всіх на ноги, шукали до ночі і наступного дня зранку. Знайшли у вівторок близько 15.00 на початку сусіднього села біля дороги, за декілька метрів від першої  хати. Джері лежала мертва. Ми одразу подзвонили у поліцію, але там спочатку сказали, що це важко буде доказати, довга процедура. Пізніше робили експертизу. Результати показали, що куля пройшла наскрізь».

Господарі переконані,  це зробив місцевий браконьєр.

«Ми поїхали у хату, що стоїть недалеко від місця вбивства. Там живе жіночка, вона була свідком скоєного, розповіла нам, – каже жінка. – Виявляється, це зробив місцевий мешканець. Він сам мисливець.  Жінка сказала, що чоловік побачив собаку, спеціально сів у машину, під’їхав до Джері, застрелив і поїхав назад додому. Це в голову не вкладається. Ми знаємо ім’я того вбивці, навіть фото його маємо».

Жінка, яка бачила вбивство, говорити правду у поліції відмовляється, адже браконьєр – її сусід. Боїться, аби їй не нашкодили.

Кримінальне провадженні у поліції ще не відкрили. Господарі сподіваються, правохоронці затягуватимуть не довго.

«Джері нам як перша дитина у сім’ї була. Три роки в нас живе, – додає Анна. – Спокійна, всі сусіди її знали і любили.  Джері має свій родовід, чіп, багато медалей та кубків. Ми завжди возили її на змагання. Це велика рідкість, не знаю, чи хоч 10 таких собак в Україні є.

Джері завжди залишалась з нашим маленьким сином і я знала, що ніякої шкоди собака не наробить. Не можу передати словами, просто рідна для нас частинка сім’ї».

Анна Удалова з чоловіком дуже надіється, що винного покарають. Кажуть, з такою агресією він небезпечний не лише для тварин, але й людей.

 

Фото: Анна Удалова

Відео