Спецпредставник США з питань України Курт Волкер розповів про Мінські угоди, санкції та бачення російської загрози.
Волкер назвав Мінські угоди базою для збереження санкцій.
Про це він заявив на слуханнях в Сенаті на тему “П’ять років після Революції Гідності: прогрес України і ворожа активність РФ”, передає “Укрінформ”.
«Дуже важливо, щоб Мінські домовленості зберігали свою чинність, оскільки найважливіше їхнє значення в тому, що Росія формально визнає територіальну цілісність України. Навіть якщо в реальному житті вона не робить цього. Припинення вогню, відведення озброєнь, забезпечення гуманітарного доступу – всі ці речі є необхідними для прийняття рішень. Я думаю, що Мінські домовленості спрямовані на досягнення дуже важливої мети.
Якщо Росія хоче, щоб Україна знову стала частиною російської сфери впливу, “Російської імперії”, то я думаю, що ця можливість втрачена. Адже український народ вже ніколи не повернеться туди. Ми докладаємо значних зусиль, аби зберігати об’єднану й потужну західну політику. США та ЄС запровадили санкції, посилили їх. Ми зняли обмеження на постачання Україні летальної зброї. Отже, ми посилюємо нашу позицію, і я вважаю, що ця позиція є стійкою. Я сподіваюсь, що зможу здійснити ще один візит в Україну впродовж кількох найближчих тижнів перед візитом до Білого дому», – сказав Волкер.
Окрім цього, Міністерство оборони США оголосило, що планує виділити Україні $250 млн в рамках співробітництва у сфері безпеки.
Як повідомляє “Європейська правда”, про це йдеться у заяві на сайті Пентагону.
Кошти будуть спрямовані для купівлі обладнання для підтримки поточних навчальних програм та оперативних потреб. Передбачається надання Сухопутним силам і Силам спеціальних операцій України снайперських гвинтівок, гранатометів та контрартилерійських радарів; прилади нічного бачення; військове лікування.
Екс-посол США в Україні Джон Гербст заявив, що США мають посилити безпекову підтримку Києва.
Про це він сказав на слуханнях у Сенаті.
«США повинні розглянути можливість надати більше систем Javelin Україні та забезпечити її більшою кількістю контрбатарейних радарів. Ці радари зменшать втрати серед українців», – підкреслив Гербст.
Поруч з тим, посол Вільям Тейлор став тимчасово повіреним у справах США в Україні.
Про це повідомляє посольство США в Україні.
Тейлор був послом США в Україні з 2006 по 2009 рік.
«Я з нетерпінням чекаю того, щоб очолити команду посольства США у розбудові міцних робочих відносин з президентом Зеленським та його командою, іншими українськими посадовцями та політичними силами, а також підтримці наших міцних партнерських відносин з громадськими організаціями та українським народом», – сказав посол Тейлор.
Найближчим часом наші менеджери дадуть відповідь