“Спочатку здавалось, що Петрик здоровий”: шестирічний мешканець Стрийщини страждає через психічний розлад | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
“Спочатку здавалось, що Петрик здоровий”: шестирічний мешканець Стрийщини страждає через психічний розлад
10 Серпня, 14:41
logo-black

“Спочатку здавалось, що Петрик здоровий”: шестирічний мешканець Стрийщини страждає через психічний розлад

Шестирічному Петрикові Стаднишину з села Довголуки на Стрийщині  у два рочки поставили складний діагноз – органічний психічний розлад. Хлопчик мало розмовляє, дуже повільно ментально розвивається. Мама Руслана плекає надію повернути синочка до повноцінного життя, до рівня розвитку його ровесників. Втішні прогнози дають і лікарі. Кажуть, якщо регулярно проходити курс реабілітації, недугу можна побороти. 

“До року Петрик розвивався добре, ніяких проблем не було, регулярно спостерігались у лікарів. Народжувала його вже маючи трохи років, то робили операцію під кесаревим розтином, щоб не травмувати дитинку. А десь біля двох років помітила, що дитина ніби закривається в собі. Питала в педіатра, в знайомих. Всі казали, що ще заговорить, що все буде добре. Але, на жаль, вийшло не так. У Львові Петрику поставили діагноз: органічний психічний розлад”, – розповідає LMN мама хлопчика Руслана Стаднишин.

Жінка каже: тривалий час хлопчик не говорив. Прогрес з’явився після дельфінотерапії. Тоді Петрик навіть навчився рахувати до десяти. У хлопчика бувають часті перепади настрою: може влаштувати істерику у громадському місці. Мама пояснює, що хотіла б возити Петрика в спеціалізований садочок до Стрия, та стан дитини наразі не дозволяє користуватись громадським транспортом.  

 

“Там би з ним працювали психологи, логопеди, дефектологи. Звичайно, то все треба було б оплачувати, але саме перебування у садочку було б безкоштовним. Але в Стрию нам жити ніде, а з нашого села таксі туди десь близько 200 гривень. Хотіла б хоч місяць його повозити так, а там би Петрику стало б краще, то може й би маршруткою почали їздити”,  – розповідає мама хлопчика.

Руслана зізнається: допомагають жінці тільки старші діти. Мама вже пенсійного віку, заробити може тільки на свої потреби. А чоловік покинув сім’ю давно. Аліментів не виплачує.

“Моя найбільша мрія – щоб Петрик був щасливим та жив повноцінним життям. А це можливо лише тоді, коли він буде здоровий. Кажуть, здоров’я за гроші не купиш. У нашій історії все впирається якраз у них. Ще один курс реабілітації маємо пройти у Модричах. А може й не один. За 18 днів у нашому випадку треба заплатити 92 тисячі гривень. Але я вірю, що у світі є багато добрих людей, які допоможуть мені врятувати мою дитину”, – каже Руслана. 

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ ДОПОМОГИ:

Карта ПриватБанку: 5168 7427 2906 9371
Карта Ощадбанку: 5167 8032 3722 9591
Стаднишин Руслана Михайлівна
Номер телефону (мама Руслана) – 0989115887

 

Відео