Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Спортсмени львівських клубів стають донорами крові
24 Квітня, 18:58
logo-black

Спортсмени львівських клубів стають донорами крові

Кілька днів тому гравець львівського волейбольного клубу «Барком-Кажани» Олександр Терещук став донором крові. Спортсмен каже, що давно хотів здати кров для благодійності, але важко було знайти час, повідомляє Львівська ОДА.

«У звичайному ритмі життя через щільний графік тренувань та змагань важко було це спланувати. А ось зараз на карантині вільних годин з‘явилось предостатньо. Побачив у Фейсбуці оголошення, що бракує донорів крові і відгукнувся», – розповідає LMN Олександр.

Волейболіст здавав кров вперше. Кому дістанеться, не знає. Робив це у рідному Краматорську. Каже, звичайно, був би радий, якби став прикладом для співкомандників і ті теж здали б кров для порятунку життів.

До здачі крові особливої підготовки не потрібно – достатньо не снідати жирною їжею та утриматись від алкоголю та паління. Для спортсменів, як наголошує волейболіст, це взагалі не проблема.

 

ef1263f6-3395-46d1-a35a-6ba07ae93183

Олександр Терещук не єдиний, хто вирішив на карантині стати донором крові. Напередодні до Львівського обласного центру служби крові навідались гравці регбійного клубу «Сокіл». Кров регбістів спрямують до Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, а опісля карантину спортсмени планують навідатись до хворих діток.

Регбісти Львівщини здають кров уже багато років поспіль. «Соколів» тренує Юрій Франкович Грабовський – легенда львівського регбі, який за освітою медик.

a2f9a166-7769-4d1d-8122-f2e29aae6723

«Приємно, що на карантині наші спортсмени дуже раціонально використовують свій час, якого через відсутність тренувань і змагань мають вдостаь. Бачимо, що за таких умов стають хорошим прикладом для багатьох. Через запроваджений карантин у більшості областей України зараз бракує донорської крові, тому така ініціатива дуже на часі», – зазначає начальник управління фізичної культури та спорту Роман Хім‘як.

Додамо, що практика здачі крові спортсменами для благодійних цілей існує й за кордоном. У 2018 році у Європі навіть відбувся КровChallengе – спортсмени з різних країн цілими командами здавали кров для порятунку життів.

Схожі новини