Справа на 15 мільйонів: Солонківську сільраду підозрюють у переплаті на закупівлі одягу для військових | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Справа на 15 мільйонів: Солонківську сільраду підозрюють у переплаті на закупівлі одягу для військових
12 Січня, 18:03

Справа на 15 мільйонів: Солонківську сільраду підозрюють у переплаті на закупівлі одягу для військових

Львівські правоохоронці розслідують справу про ймовірну переплату у розмірі 15 мільйонів гривень Солонківської сільрадою. Йдеться про закупівлю 3500 комплектів літньої військової уніформи для 103 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ, пише NLG.Media.

Відповідний тендер на майже 42 млн грн провели минулого року. Судячи з тих матеріалів справи, розслідувати цю справу поліція почала ще у квітні 2023 року – майже одразу після завершення  торгів у Prozzoro, але ще до укладення договору з підрядником.

«На початку травня Солонківська сільрада двома платежами перерахувала всю суму фабриці «Грегорі», а Богдан Дубневич підписав договір на зберігання форми на складах. 10 травня він повідомив у Facebook, що 3500 комплектів уже пошиті. У розмові з журналісткою NGL.media 11 січня Богдан Дубневич заявив, що усі комплекти були передані військовослужбовцям, щоправда не зміг пригадати, коли саме це відбулось. Натомість джерело NGL.media у 103 бригаді ТрО, яка офіційно зареєстрована у Солонківській ОТГ, не змогло підтвердити отримання такої форми впродовж літа-осені минулого року. Натомість наш співрозмовник сказав, що бригада двічі отримувала форму від Солонківської ОТГ у 2022 році», – йдеться в матеріалі журналістів-розслідувачів.

У вересні 2023 року у межах слідства провели товарознавчу експертизу, яка встановила реальну ринкову вартість закуплених 3500 комплектів уніформи, а в кінці року ще одна експертиза підтвердила переплату на понад 15 млн грн на цій закупівлі. Після цього військова прокуратура повідомила про підозру у службовій недбалості (ч.2. ст. 367 ККУ) 28-річному інспектору юридичного відділу Солонківської сільради Петру Чоботу, адже саме він оголошував тендер і був відповідальним за цю закупівлю. Після оголошення про підозру Петра Чобота звільнили з посади інспектора юридичного відділу, але залишили працювати у сільраді на іншій посаді.

Голова Солонківської ОТГ Богдан Дубневич переконаний, що під час цієї закупівлі усе було законно, а ймовірна переплата у 15 млн грн, яку встановила експертиза, – це лише «особиста думка слідчих».

Додамо, львівська компанія-підрядник «Грегорі» бере участь у державних закупівлях з 2019 року. Компанія постачає не лише одяг, але і обладнання та побутові прилади у школи та державні установи. Солонківська сільська рада наразі є найбільшим замовником у «Грегорі»: окрім згаданої у кримінальний справі закупівлі на 41,8 млн грн, компанія отримала замовлення ще на 13,5 млн грн на початку минулого року.

Власниця фабрики «Грегорі» Оксана Черепанич повідомила, що поліція не проводила обшуків на виробництві та не контактувала з нею щодо кримінальної справи.

Зараз у справі триває досудове розслідування.

Відео