США очікують голосування за закон про “особливий статус Донбасу” після виборів | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
США очікують голосування за закон про “особливий статус Донбасу” після виборів
08 Липня, 08:43

США очікують голосування за закон про “особливий статус Донбасу” після виборів

Спеціальний представник США Курт Волкер обговорив із помічником президента РФ Владиславом Сурковим питання проведення наступної зустрічі у “нормандському форматі”.

Про це повідомляє “Голос Америки”.

«Я зв’язувався з російським партнером на переговорах Сурковим, просто щоб дізнатись, чи він вважає цей час слушним для зустрічі. Ми ще не знаємо, чи відбудеться зустріч, чи ні. Якщо так, це буде трохи згодом влітку, можливо. На жаль, ми не чули значних новин від Росії. Вони досі говорять, що за все несе відповідальність Україна, і говорять, що на них – жодної відповідальності і що Україна має проводити переговори з двома сепаратистськими так званими народними республіками, які вони створили в Україні. Тому наразі, зі сторони Росії це не виглядає багатообіцяючим. Однак, сам факт проведення зустрічі є, можливо, корисним. Коли буде обрано новий парламент, потрібно буде оновити деякі закони із втілення мінських домовленостей. Наприклад, запропонована децентралізація в рамках Конституції, питання спеціального статусу та амністії і можливість провести місцеві вибори, коли дозволить ситуація з безпеки. Всі ці речі треба буде поновити», – сказав Волкер.

Президент України Володимир Зеленський та президент Європейської ради Дональд Туск відвідали район розведення сил і засобів на Донбасі.

Про це повідомили у прес-центрі Об’єднаних сил.

«Верховний головнокомандувач особисто перевірив нові позиції сил ООС на ділянці розведення. Високим гостям також було представлено результати роботи груп розмінування: докази російської агресії у вигляді рештків ворожих боєприпасів, знайдених піротехнічними групами. Делегація мала нагоду переконатися у тому, що українська сторона неухильно виконує міжнародні договори та пункти Мінських домовленостей. Президент на понад півкілометра пройшов далі нульової позиції ЗСУ вглиб зони розведення. Разом з Дональдом Туском Зеленський минув крайній пункт наших військових і дійшов до зруйнованого мосту, через який люди перетинають лінію розмежування та який планується відновити за умови дотримання перемир’я», – йдеться у повідомленні.

Партія “Слуга народу” розглядає скасування «водної блокади» Криму.

Про це повідомив 20-й номер списку партії, радник президента з економічних питань Данило Гетманцев в ефірі телеканалу ATR.

«Ми не повинні окремо говорити про Крим, а окремо про Донбас. І ті, й інші території окуповані. Ми, до речі, хочемо створити у Верховній Раді комітет з окупованих територій. Це дуже важливе питання для стратегії розвитку країни. Я вважаю, що, відключаючи водопостачання окупованих територій, ми шкодимо людям, які є нашими громадянами. Мені здається, що це не той метод, який потрібно використовувати для відновлення контролю за нашими територіями», – заявив Гетьманцев.

Загальний комітет із політичних питань та безпеки Парламентської Асамблеї ОБСЄ схвалив резолюцію із закликом забезпечити деокупацію Криму та вивести збройні сили РФ з України.

«Парламентська Асамблея ОБСЄ… закликає припинити військові дії на Сході України, здійснити повне виведення великокаліберного озброєння всіма сторонами, негайно покласти край застосуванню протипіхотних мін та збільшити внесок у зусилля з розмінування, забезпечити деокупацію АР Крим та Севастополя, виведення російських збройних сил з української території та всеосяжне врегулювання конфлікту на основі Мінських домовленостей, зокрема, визначених ними зобов’язань, які не були виконані Російською Федерацією», – йдеться у резолюції.

Також була схвалена резолюція «Мілітаризація Російською Федерацією тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, Севастополя, Чорного та Азовського морів».

 

Фото: ООС

Відео