Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Стало відомо, хто відповідає за якість харчування у школах в період пандемії
11 Вересня, 15:26

Стало відомо, хто відповідає за якість харчування у школах в період пандемії

Міністерство освіти та науки надіслало в обласні та Київську міську державну адміністрацію лист з вимогами та рекомендаціями щодо організації шкільного харчування. Про це повідомляють на офіційному сайті Міністерства освіти на науки.

У відомстві зазначають, що неодноразово утримували скарги про погіршення якості шкільного харчування, зокрема це стосується наповнення ланч-боксів.

Але за організацію харчування учнів у період карантину, а також перевірку якості продуктів, відповідає безпосередньо керівник та засновник школи.

“Рішення стосовно організації харчування учнів у період карантину приймають керівник та засновник школи, враховуючи особливості організації освітнього процесу в закладі освіти, кількість учнів, спосіб організації харчування тощо. Так, керівник закладу освіти затверджує примірні двотижневі та щоденні меню.  Але обов’язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо (бракераж готової продукції). Тільки після цього страви можуть подаватися дітям”, – зазначають у відомстві.

Нагадаємо, що згідно з оновленими рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, щодо організації навчального процесу на період карантину, у школах заборонено організовувати мультипрофільне харчування за типом “шведського столу” та шляхом самообслуговування. Натомість заклади освіти мають забезпечити дітей боксами з попередньо фасованою харчовою продукцією. За словами очільника міністерства, після закінчення карантину школи повернуться до звичного формату харчування.

Схожі новини