Стало відомо, кому насправді належить телеграм-канал «Труха» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Стало відомо, кому насправді належить телеграм-канал «Труха»
05 Вересня, 19:42

Стало відомо, кому насправді належить телеграм-канал «Труха»

Журналісти-розслідувачі видання NGL.media з’ясували, хто насправді є власником найпопулярнішого телеграм-каналу України «Труха» і порахували заробітки його власників.

Виявилось, що попри заяви харків’янина Максима Лавриненка, який називає себе засновником «Трухи», до каналу має стосунок приятель сина екс-міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Володимир Литвин.

«Володимир Литвин став відомим кілька років тому внаслідок скандалу, відомого як «рюкзаки Авакова». У 2018 році він взяв на себе провину за розтрату 16 млн грн під час закупівель МВС. У цій справі він фігурував разом з Олександром Аваковим (сином тодішнього міністра Арсена Авакова), але покарання призначили лише Литвину і то умовне. Наскільки тісні стосунки після цього скандалу зберіг Литвин з обома Аваковими – достеменно невідомо, але ворогами вони точно не стали. Про це свідчить чимала кількість публікацій «Трухи» про Арсена Авакова, у яких він виступає експертом та благодійником», – йдеться в розслідуванні видання.

У Харкові Володимира Литвина знають, як заможного, але непублічного бізнесмена, який нібито намагається впливати на політичну ситуацію в регіоні. У липні 2022 року торгові марки «Труха» та «Truha» зареєстрували на маму Володимира Литвина  Вікторію Манжос.

За словами медіа-експертки Оксани Мороз, «Труха» – один з найефективніших медійних бізнесів в Україні. Вони заробляють на рекламі, за рахунок охоплень, на джинсі і на чорному піарі.

За даними системи розміщення реклами Telegator, одна рекламна публікація в основному каналі «Труха Украина» коштує зараз 93 тис. грн, а в регіональних каналах «Трухи» вартість коливається від 1500 до 14000 грн. Тож за підрахунками розслідувачів, протягом трьох місяців (червень-серпень 2023 року) лише на рекламних публікаціях на основному каналі «Труха Украина» власники заробили не менше 600 тис. доларів.

Інші канали цієї мережі, у тому числі регіональні, теж заробляють гроші на рекламі, і приносять своїм власникам десятки тисяч доларів щомісяця.

Відео