Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Стало відомо, що найчастіше купують українці в інтернеті
20 Вересня, 09:18

Стало відомо, що найчастіше купують українці в інтернеті

Українці найчастіше купують онлайн одяг (47%), побутову техніку і електроніку (46%), а також косметику і парфумерію (37%), пише Економічна правда.

За результати досліджень від CBR та OLХ, що проводилися у липні 2020 року компанія CBR опитала людей щодо онлайн-торгівлі в Україні. Результати опитування свідчать, що близько 80% населення України віком від 16 років користуються інтернетом, з них приблизно 36% купують через інтернет. 

49% онлайн-покупців робили від 5 до 20 покупок в інтернет за останній рік, а 18% – понад 20. 

“За даними CBR, топ-3 категорії, які українці найчастіше купують онлайн – це одяг (47%), побутова техніка та електроніка (46%), косметика та парфумерія (37%). Подібна статистика прослідковується і на ресурсі OLX. До топу найпопулярніших категорій за кількістю зацікавлених в оголошеннях на платформі з липня 2019 по липень 2020 увійшли електроніка, мода і стиль та дитячий світ”,йдеться у повідомленні.

Зазначають, що у порівнянні з попереднім звітним періодом зросла кількість онлайн-покупців одягу, взуття, побутової хімії, меблів та товарів для дому, готових страв та продуктів харчування, автотоварів, будівельних матеріалів та товарів для тварин.

Дослідження показало, що українські онлайн-покупці за регіонами розподілилися наступним чином:

  • Захід – 24%;
  • Центр – 24%;
  • Південь – 16%;
  • Схід – 13%;
  • Північ – 12%;
  • Київ – 10%

Серед онлайн-покупців більше представників вікової групи 26-45 років, але при цьому найактивнішою є молодь віком 16-25.

“Чоловіки частіше ніж жінки купують цифрову техніку (смартфони, планшети, комп’ютерну техніку й аксесуари) та автотовари. Жінки – одяг, взуття, косметику/парфумерію, товари для дітей, аксесуари та подарунки, книги в друкованому вигляді.

До 25 років більш схильні купувати одяг, косметику та парфумерію, аксесуари та подарунки, книги (друковані та електронні), продукти харчування, м’які контактні лінзи, а також робити замовлення доставки готових страв. Вікова група 26-35 років – товари для дітей, засоби для догляду за грудними дiтьми та товари для вагітних. Покупці 36-45 років – велику побутову техніку, автотовари, спортивний одяг, 46 років та старше частіше купують медичні препарати”, – свідчать результати дослідження.

При цьому, частина населення з доходом 15-25 тис. грн в міс. на сім’ю схильна найбільше купувати онлайн смартфони, запчастини та оптику для авто. А люди з доходом понад 25 тис. грн в місяць на сім’ю купують товари практично з усіх категорій. 

Статистика CBR показує, що під час здійснення онлайн-покупки покупці оформлюють її у ~58% випадків на смартфоні, а в ~47% випадків – на ноутбуці. Серед тих, хто здійснював інтернет-покупки на смартфоні/планшеті, близько 51% робили це через спеціально встановлений додаток.

Розподіл аудиторії OLX відбувається схожим чином: в середньому в місяць майже 40% користуються мобільною версією сайту, 37% – десктопною, а ще 23% – додатком для смартфону.

Згідно з даними опитування CBR, найбільш популярний спосіб отримання покупок – доставка до офісу кур’єрською службою (35%). 18% скористалися кур’єрською службою магазину, 10% відвідали для цього пункт видачі інтернет-магазину, 5% скористались незалежною кур’єрською службою, і 4% – поштоматом/терміналом самообслуговування. 

Фото з відкритих джерел.

Схожі новини