Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Стали відомі деталі проекту Державного бюджету на 2020 рік
16 Вересня, 08:38

Стали відомі деталі проекту Державного бюджету на 2020 рік

Прем’єр-міністр Олексій Гончарук розповів про деталі проекту державного бюджету на 2020 рік.

Про це він сказав під час брифінгу.

«Не дивуйтеся, що цей бюджет поки не враховує переважну більшість тих ідей, з якими виходила команда президента на вибори. Документ повинен бути доопрацьований до 2 листопада. В цьому проекті бюджету ви вже побачите зменшення дефіциту, ви побачите, що і цей уряд, і команда президента має намір зменшувати борг, який держава на сьогодні має. Ми прагнемо на певному етапі вийти в бездефіцитний бюджет, коли наша видатки дорівнюватимуть нашим доходам. Це середньострокова мета. Ми, на жаль, не можемо цього досягти за рік або навіть за два, але ми це тримаємо в умі. Дефіцит бюджету в новому бюджеті буде ще меншим, ніж в минулому.

 

Друга складова – обсяг доходів, тобто обсяг грошей, які держава збирає фактично з суспільства, з економіки і перерозподіляє відносно ВВП – також буде зменшуватися. Це означає, що ми прагнемо, щоб держави в економіці ставало менше. Ми усвідомлюємо, що цих грошей, буде недостатньо для того, щоб вирішити всі амбітні завдання, які перед нами стоять. Ми окремо під час представлення програми дій уряду в парламенті поділимося своїми думками щодо фінансування будівництва доріг. Також ми змінили підхід в державній підтримці агросектору. Замість дотування великих підприємств ми сфокусуємося на тому, щоб у разі ухвалення земельної реформи компенсувати відсоткову ставку для фермерів (малих підприємств)», – заявив Гончарук.

Проект держбюджету на 2020 рік у неділю надійшов до Верховної Ради.

Мінімальна зарплата у проекті державного бюджету-2020 закладена на рівні 4723 гривні (збільшується на 550 гривень). Середній курс долара закладений 28,2.

Видатки на сферу національної безпеки й оборони у проекті бюджету закладено на рівні 245,8 млрд грн, що на 33,8 млрд грн більше, ніж цього року.

У проекті бюджету збільшені видатки на медицину й освіту. На охорону здоров’я передбачено 108 мільярдів гривень, на освітню сферу – 136,4 мільярда.

Міністерство фінансів скоротило план надходження до державного бюджету доходів від приватизації, заклавши в проекті 5 млрд грн доходів.

 

Фото: День

Схожі новини